KOBİ'lere 1 milyon liralık faizsiz kredi imkanı!

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Kacır, fırtına, aşırı yağış ve selden etkilenen bazı bölgelerdeki KOBİ'lere 1 milyon liraya kadar faizsiz kredi imkanı sağlayacaklarını duyurdu.

Son dakika haberi: Sanayi ve Teknoloji Bakanı Kacır, fırtına, aşırı yağış ve selden etkilenen bazı bölgelerdeki KOBİ'lere 1 milyon liraya kadar faizsiz kredi imkanı sağlayacaklarını duyurdu.

SELDEN ETKİLENEN KOBİ'LERE 12 AY GERİ ÖDEMESİZ, 24 AY VADELİ FAİZSİZ KREDİ

Bakan Kacır, Ankara Sanayi Odası (ASO) Meclis toplantısında önemli açıklamalar yaparak Türkiye’yi etkileyen olumsuz hava koşulları nedeniyle çeşitli bölgelerde maddi boyutlu hasarlar meydana geldiğini anlattı.

Bakan Kacır açıklamalarında şunları kaydetti:

"İstanbul'un Şile ve Ağva, Zonguldak'ın Alaplı ve Ereğli, Batman'ın Merkez, Diyarbakır'ın Bismil ve Bursa'nın Gemlik gibi afetten etkilenen bölgelerimizde hasar gören işletmelerimize destek olacağız.

Hasarlarını belgeleyen ve ilgili komisyonlarca kayıt altına alınan KOBİ'ler, bu program kapsamında 1 milyon liraya kadar krediye faizsiz erişecek. İlk 12 ay geri ödemesiz, 24 ay vadeli olarak verilecek bu kredilerin işletmelerimizin bu zor günlerinde yürüttüğü mücadeleye katkı sunacağını ümit ediyoruz. Yaşadığımız afetlerde hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah'tan rahmet, yaralı vatandaşlarımıza acil şifalar diliyorum. Rabbim ülkemiz ve milletimizi her türlü afetten korusun."

KOBİ'lere 1 milyon liralık faizsiz kredi imkanı! ile ilgili etiketler KOBİ kredi