KKTC’de muhalefet ayakta! Erhürman:Yabancılara satış raydan çıktı!

SuperHaber’in yazdığı sessiz siyonist işgalle ilgili ana muhalefet partisi de açıklama yaptı. Cumhuriyetçi Türk Partisi (CTP) Genel Başkanı Tufan Erhürman, KKTC’de yabancılara yapılan mülk satışlarının kontrolden çıkmış bir vaziyete geldiğini vurguladı.

Mevlüt Yüksel
Mevlüt Yüksel

KKTC’de özellikle İskele İlçesi’nde yahudilere binlerce dönüm arazi ve konutların satışına tepkiler giderek büyüyor.


"YABANCILARA MÜLK SATIŞLARI RAYDAN ÇIKMIŞ VAZİYETTE"

Cumhuriyetçi Türk Partisi (CTP) Genel Başkanı Tufan Erhürman, ülkede yabancılara yapılan mülk satışlarının kontrolden çıkmış bir vaziyete geldiğini vurguladı. Erhürman ve beraberindeki heyet, geçtiğimiz gün İskele bölgesindeki köylere ziyaret düzenledi ve bu bölgedeki yurttaşlarla bir araya gelerek sorunları dinledi, çözüm önerilerini anlattı. Erhürman’a ziyaretlerinde İskele milletvekilleri Fide Kürşat, Biray Hamzaoğulları, İskele İlçe Başkanı Hüseyin Öztörel, ilçe yönetim kurulu üyeleri ve partililer eşlik etti. İlk olarak Yenierenköy’ü ziyaret eden CTP heyeti sırayla Yeşilköy, Gelincik, Adaçayı ve Sipahi köylerine gitti.

“İNSANLARA ELDE EDEMEYECEKLERİ RAKAMLAR TEKLİF EDİLİYOR!”

KKTC’de yaptığı köy ziyaretlerinde vatandaşlara konuşan CTP Genel Başkanı Tufan Erhürman, özellikle emirname kapsamında bulunan İskele bölgesinde arazi satışları olmasının dikkat çekici olduğunu ifade etti. Karpaz bölgesi için hazırlanan İmar Planı’ndan kaynaklı bazı gelişmeler olabileceğine vurgu yapan Erhürman, “İnsanlara, 30 yıl bu toprakları ekip biçmeleri durumunda bile elde edemeyeceği rakamlar teklif ediliyor ve günün sonunda ekonomik sıkıntılarla mücadele etmeye çalışan insanlarımız çareyi topraklarını satmakta buluyor” ifadelerini kullandı.

“HER GEÇEN GÜN SORUNLAR GİDEREK ARTIYOR!”

Topraklarını satan insanları kınamadığının altını çizen Tufan Erhürman, gelen talepler doğrultusunda verilen fahiş fiyatların, insanları mülklerin satma noktasına getirdiğini vurguladı. Kıbrıs Türk toplumunun bu kadar kötü bir yönetim zihniyetiyle yönetilmeyi hak etmediğini söyleyen Erhürman, her geçen gün sorunların arttığını ve erken seçimin şart olduğunu belirtti. Mülk satışları konusunun yanı sıra ekonomik sorunlar ve düşen alım gücü problemlerine de değinen Erhürman, mevcut hükümet eliyle KIB-TEK’te gerçekleştirilen ihalesiz yakıt alımlarıyla kurumun bilinçli bir şekilde zarara uğratıldığını ve kötü yönetimin faturasının halka kesildiğini söyledi.

KKTC’de muhalefet ayakta! Erhürman:Yabancılara satış raydan çıktı! ile ilgili etiketler KKTC Kıbrıs
GÜNÜN VİDEOSU

Cumhurbaşkanı Erdoğan, A Milli Basketbol takımının maçını izledi! Zafer sonrası sevinci kamerada...

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Adana Valiliği ziyaretinde A Milli Basketbol Takımının İzlanda’ya karşı 76-75’lik skorla galip geldiği maçı izledi. Son saniye basketiyle gelen zafer sonrası sevinci kameralara yansıyan Erdoğan “Haftada 2 veya 3 gün basketbol oynuyoruz arkadaşlarla…” dedi.