Kısıklı Meydanı'nın adı değişti!

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal, Üsküdar'ın Kısıklı Mahallesi'nde bulunan Kısıklı Meydanı'nın isminin, "Kısıklı Milli İrade Meydanı" olarak değiştirildiğini açıkladı.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal, sosyal medya hesabından paylaştığı mesajda, “15 Temmuz gecesi hain darbecilere karşı kahramanca mücadele veren halkımızın şanlı direniş noktası ve Anadolu Yakası’nın demokrasi nöbetlerindeki merkezi olan Kısıklı Meydanı’nın ismi, Belediye Meclisimizin aldığı kararla ‘Kısıklı Milli İrade Meydanı’ oldu” ifadelerini kullandı.

CHP’Lİ MECLİS ÜYESİ: KISIKLI İSMİ ÜSKÜDAR’DA KABUL EDİLMEDİ

Meclis toplantısında karara itiraz ettiklerini ifade eden CHP’li İBB Meclis Üyesi Ercan Erdem, “Üsküdar Belediye Meclisi’ndeki tüm itirazlarımıza rağmen bu adın başına ‘Kısıklı’ adını koyduramadık. Üsküdar’da kabul edilmedi, İBB Meclisi’nde kabul edildi. Halk arasında Kısıklı Meydanı olan yer, Osmanlı döneminde konulmuş bir isim. Orada kısık su akan bir çeşme olduğu için, o bölgenin adı ‘Kısıklı’ olmuş. Şimdi halk arasında yerleşen ismi bozduk. Planlarda meydan vasfı olmayan bir meydana, meydan ismi verdik” diyerek kararı eleştirdi..

Kısıklı Meydanı'nın adı değişti! ile ilgili etiketler İstanbul kısıklı meydan
GÜNÜN VİDEOSU

Sahte araç satış ilanları ile 70 milyon TL topladılar... O dolandırıcılar işte böyle yakalandı!

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, nitelikli dolandırıcılık ve suç işlemek amacıyla örgüt kurma ve kurulan örgüte üye olma suçlarına yönelik 15 ilde eş zamanlı düzenlenen 'Sibergöz-9' operasyonlarında toplam 37 şüphelinin yakalandığını duyurdu. Bu şahısların oltalama siteleri üzerinden araç sigortası yapmak vaadiyle vatandaşlarla irtibat kurdukları tespit edilirken sahte ilanlar ile kapora bedeli talep ederek 49 kişiyi dolandırdıkları tespit edildi.