Kırşehir'de Neşet Ertaş'a saygısızlık! Heykelini parçaladılar

Kırşehir’in Kaman ilçesinde bulunan merhum bozlak ustası Neşet Ertaş'ın heykeli kimliği belirsiz kişilerin saldırısına uğradı. Saldırı sonucu parçalanan heykelin güvenli bir alana götürülmesi istenirken, polis olayla ilgili geniş çaplı soruşturma başlattı.

Kırşehir'in kaman ilçesinde geçtiğimiz dönem belediyesi tarafından meydana kurulan bozlak ustası Ertaş’ın büstü ilçe belediyesinin yeni binasının inşaatının yapım aşamasında rafa kaldırılmıştı.

Mahalli İdareler Seçimleri sonrasında ise belediye yöneticileri tarafından rafa kaldırılan Ertaş’ın büstü Kaman ilçesinde abdallar mahallesi olarak bilinen Sarıuşağı Mahallesine konuldu.

Kırşehir'de Neşet Ertaş'a saygısızlık! Heykelini parçaladılar

Akşam saatlerinde ise kimliği belirsiz kişiler Ertaş’ın büstüne saldırdı. Mahalle sakinlerinden Hasan Ertürk, Sarıuşağı Mahallesi'nde bulunan büstün saldırı sonrasında yerinden kaldırılarak güvenli bir alana götürülmesini istedi.

Sarıuşağı Mahallesinde bulunan büstün saldırı sonucu bazı parçalarının da döküldüğü görüldü. Polis olayla ilgili geniş çaplı soruşturma başlattı.

İHA

Kırşehir'de Neşet Ertaş'a saygısızlık! Heykelini parçaladılar ile ilgili etiketler Kırşehir Kaman Saldırı Neşet Ertaş Neşet Ertaş heykeli

Sitene Ekle

GÜNÜN VİDEOSU

Yavuz Ağıralioğlu "AK Parti muhalefeti dağıtmak istiyor" diyen Öztrak'ı ti'ye aldı!

İYİ Partili eski vekil Yavuz Ağıralioğlu katıldığı bir canlı yayında muhalefeti ti'ye aldı. Faik Öztrak'ın "AK Parti muhalefeti dağıtmak istiyor." sözlerini değerlendiren Ağıralioğlu, "Olağanüstü bir tespit. Demek ki siyasi zeka yenildikçe açılıyor" dedi.