Kırmızı alarm! Rus lider Putin’in “İngiltere” planı ortaya çıktı!

İngiltere bu iddiayla çalkalanıyor! Rusya lideri Putin'in İngiltere’yi hedef almak için 'kamikaze' casus ordusunu seferber ettiği öne sürülüyor!

Putin’in yürüttüğü dış politikalar sebebiyle Rusya ve Ukrayna arasındaki gerilim hat safhaya çıkmış ve 2022 yılının Ocak ayında büyük bir savaş patlak vermişti. Rus askerlerinin Ukrayna’ya girmesinin ardından iki ülkenin sınırında silahlar konuşmaya başladı ve savaşın acı iklimi Ukrayna’nın başkenti Kiev’e kadar ilerledi. Rusya’nın savaş ilanıyla beraber birçok Avrupa ülkesi ve Amerika, Rusya’ya ambargolar ilan etmeye başlamıştı. Rusya, bu ambargolardan sonra Avrupa’ya öfke kusmuştu. Olayların üstüne Putin’in yeni Avrupa planı iddiaları kan dondurdu!

Britanya ordusuna sızan bilgilere göre, Vladimir Putin, Rus istihbarat teşkilatlarına İngiltere'de "kamikaze" casuslarının istihdamını artırma talimatı verdi! O iddia İngiltere’yi ayağa kaldırdı!

YETKİLİLERDEN UYARI: “RUSYA, ELİNDEN GELEN HER ŞEYİ YAPACAK!”

Eski İngiliz istihbarat yetkilileri, İngiltere'nin şu anda "önemli" bir hedef olduğunu ve Rusya'nın "insanlara erişim sağlamak ve ajanları yararlı yerlere yönlendirmek" için elinden gelen her şeyi yapacağını söyledi. 62 yaşındaki eski Rus casusu Boris Karpichkov, daha önce Westminster'da şu anda en az dört Rus ajanının çalıştığını iddia etmişti.

İngiliz yetkilileri, milletvekillerin ve İngiliz personellerinin, Ukrayna'daki savaş nedeniyle Moskova ile gerilim artarken tetikte olmalarını istedi.

PUTİN, “GİZLİ MUHBİRLERLE ÇALIŞMAYI YOĞUNLAŞTIRACAĞIM” DEMİŞ!

Kırmızı alarm! Rus lider Putin’in “İngiltere” planı ortaya çıktı!

The Sun Online tarafından görülen e-postalarda, Kremlin'e yakın bir Rus istihbarat kaynağı, Moskova'nın İngiltere genelinde "gizli muhbirlerle gizli çalışmayı yoğunlaştıracağını" öne sürdü.

E-postada, "Başka bir yön, İngiltere'de toplumun her kesiminde, özellikle de parlamentoda oturanlar ve Lordların üyeleri de dahil olmak üzere, her düzeyden memurlar ve politikacılar arasında gizli muhbirlerle gizli çalışmayı yoğunlaştırmaktır" denildi.

SABOTAJLARA KATILMAYI KABUL EDECEK KAMİKAZE PİLOTLARI ARIYORLAR!

E-postalarda yazılanlara göre, Rusya’nın sabotajlara katılmak üzere kamikaze pilotları aradığı öne sürüldü. Belgede “Uluslararası öğrenci gençlik hareketlerinden aktivistlere, sendikalara ve çeşitli dini toplulukların liderlerine özel dikkat gösterilmelidir." Yazdığı iddia edildi.

Rus güvenlik servisinden bir kaynak, potansiyel ajanların "Rus büyükelçiliği ve konsolosluklarındaki diplomatik personelin gözetiminin artırılmasıyla" bulunabileceğini söyledi. Eski bir MI5 istihbarat görevlisi olan Annie Machon, Rusların İngiltere'ye sızmaya çalışacaklarından "hiç şüphesi olmadığını" söyledi ve Ukrayna savaşı ışığında bunu yapmanın "aciliyet" olacağı konusunda uyardı.

İSTİHBARAT GÖREVLİSİNDEN UYARI: “TEHDİT ARTIYOR!”

İstihbarat görevlisi The Sun Online'a şunları söyledi: "Tehdit artıyor, ancak belirsiz bir savaşa girdiğiniz anda, elbette Putin’in istihbarat faaliyeti hızlanacak, insanlara erişmeye ve ajanları yararlı yerlere çevirmeye çalışacak." Dedi.

Machon, Rus istihbarat teşkilatlarının büyük olasılıkla para, ideoloji, uzlaşma ve ego kullanarak ajanları çekmeye çalışacağını söyledi.

Kırmızı alarm! Rus lider Putin’in “İngiltere” planı ortaya çıktı! ile ilgili etiketler Rusya Putin İngiltere