Kilis Belediye Başkanı kim oldu 2024? Kilis Belediye Başkanı hangi partili? Kilis'in yeni Belediye Başkanı kim?

31 Mart 2024 yerel seçim süreciyle birlikte, "Kilis Belediye Başkanı kim oldu 2024?" "Kilis'in yeni Belediye Başkanı kim oldu?" gibi araştırmalar arama motorlarında hız kazandı. Kilis'te yerel seçimlerin ardından sonuçlar merak ediliyor. Peki, Kilis Belediye Başkanı kim oldu? Kilis Belediye Başkanı hangi partiden? İşte detaylar...

31 Mart yerel seçimlerinin yaklaşmasıyla birlikte, vatandaşlar Kilis'in yeni belediye başkanının açıklanması merakla bekliyor. Peki, Kilis Belediye Başkanı kim oldu? Kilis Belediye Başkanı hangi partiden? İşte ayrıntılar...

Kilis Belediye Başkanı kim oldu 2024? Kilis Belediye Başkanı hangi partili? Kilis'in yeni Belediye Başkanı kim?

KİLİS BELEDİYE BAŞKANI KİM OLDU 2024?

Yerel seçim sonuçları ve Kilis'in yeni büyükşehir belediye başkanı 31 Mart Pazar akşamı oylar sayıldıktan sonra açıklandı. 2024 Türkiye yerel seçimlerinde Kilis Belediye Başkanlığını CHP'den aday gösterilen HAKAN BİLECEN kazandı.

KİLİS BELEDİYE BAŞKANI HANGİ PARTİLİ?

Seçim sonuçları, sandıkların kapanmasının ardından hemen aktarılacak. Superhaber.com olarak, seçim günü sonuçlarını ve kazanan belediye başkan adaylarını ve hangi partili olduklarını sizlerle paylaşacağız. 

Yüksek Seçim Kurulu (YSK), 31 Mart'ta gerçekleşecek olan yerel seçimler için oy kullanma saatlerini belirledi. Oy verme saatleri güneşin doğuş ve batış saatlerine göre belirlendi. Bazı illerde oy verme işlemi 07.00 ile 16.00 saatleri arasında gerçekleştirilecekken, diğer illerde ise 08.00 ile 17.00 saatleri arasında yapılacak.

31 Mart 2024 Pazar günü gerçekleşecek olan seçim, 34 siyasi partinin katılımıyla Türkiye'nin 81 ilinde ve 922 ilçesinde yapılacak, böylece yerel yönetimler yeniden şekillendirilecek. 31 Mart yerel seçim sonucunda belediye başkanı, büyükşehir belediye başkanı, belediye meclisi üyeleri, il genel meclisi üyeleri, muhtarlar ve ihtiyar heyetleri belirlenecek.

 

Kilis Belediye Başkanı kim oldu 2024? Kilis Belediye Başkanı hangi partili? Kilis'in yeni Belediye Başkanı kim? ile ilgili etiketler Kilis yerel seçim YSK
GÜNÜN VİDEOSU

30 bina ve 114 kişi tahliye edildi... Gaziosmanpaşa’da yaşanan toprak kayması kamerada!

Gaziosmanpaşa'da akşam saatlerinde meydana gelen toprak kayması nedeniyle bölgedeki 30 bina ve 114 kişi tahliye edildi. Toprak kaymasının yaşandığı anlar saniye saniye kameralara yansıdı.