Kılıçdaroğlu'ndan yeni kriter: Devlet deneyimi olmalı

Cumhurbaşkanı adaylığı konusunda son dönemde ismi ön plana çıkan CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Cumhuriyet'ten Mustafa Balbay'a yaptığı açıklamada farklı mesajlar verdi...

Cumhuriyet Gazetesi'nden Mustafa Balbay, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile yaptığı görüşmenin detaylarını paylaştı.

Millet İttifakı'nın cumhurbaşkanı adayı konusunda dikkat çeken mesajlar veren CHP lideri, bu kez, "Cumhurbaşkanı devlet deneyimi olan bir kişi olmalı" kriterini ortaya attı.

Balbay ise bu değerlendirme üzerine, "Kılıçdaroğlu, cumhurbaşkanı adayını, kendi adını önde tutarak perdeliyor!" yorumunu yaptı.

Balbay'ın Kılıçdaroğlu görüşmesinden aktardığı notlar şöyle;

"Kılıçdaroğlu ile görüşmelerin olmazsa olmaz sorusu cumhurbaşkanı adaylığı. Bilinenleri vurguladı, Millet İttifakı bileşenlerinin kabulüyle böyle bir adaylığın söz konusu olabileceğini söyledi, ekledi:

“Cumhurbaşkanı devlet deneyimi olan bir kişi olmalı, kritik bir süreci yönetecek. Sayın Yavaş ve İmamoğlu’nun ismi öne çıkarılıyor ama İstanbul ve Ankara’nın yönetimini bırakamayız. Seçmenimize anlatamayız.”

Kemal Bey’in anlatımlarından bizim çıkardığımız sonuç şu:
Kılıçdaroğlu, cumhurbaşkanı adayını, kendi adını önde tutarak perdeliyor!"

YAZININ TAMAMI İÇİN TIKLAYIN....

 

Kılıçdaroğlu'ndan yeni kriter: Devlet deneyimi olmalı ile ilgili etiketler Kemal Kılıçdaroğlu Mustafa Balbay Millet İttifakı cumhurbaşkanı adayı