Kılıçdaroğlu'ndan İmamoğlu'na destek mesajı: Haksız suçlamalar var

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, İBB'ye yönelik teftişle ilgili açıklamalarda bulundu. "İstanbul Belediye Başkanımıza yönelik haksız suçlamalar var" diyen Kılıçdaroğlu, "Engel çıkarmasınlar, bunun hesabını yeri ve zamanı gelince verecekler" dedi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, toplu açılış ve temel atma töreninde konuştu. İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu ve CHP İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu'nun da bulunduğu törende Kılıçdaroğlu, İBB'ya açılan teftişe ve iddialara da cevap verdi.

"BU ÜLKENİN İNSANLARINA GÜVENİYORUM"

"İstanbul Belediye Başkanımıza yönelik haksız suçlamalar var" diyen Kılıçdaroğlu, "Bütün dünya bunların tamamının haksız olduğunu biliyor ama unuttukları bir şey var. Bu ülkenin insanının ferasetine güveniyorum. Bu ülkenin insanlarına güveniyorum. 13 bin küsur oy farkıyla alınmıştı İstanbul. O fark 800 bine çıktı. Nasıl geri alınabilir diye özel çabalar harcanmıştı. İnsanların vicdanında demokrasi vardır. Doğrunun arkasından koştuğumuz zaman bütün engeli aşarız" dedi.

Kılıçdaroğlu, açıklamalarına şöyle devem etti:

"Hiçbir ayrım yapmadan, kişilerin inançları, kimlikleri, siyasal görüşleri, yaşam tarzları ayrımı yapmadan bütün İstanbul'u kucaklamak bizim görevimizdir. Ülkeyi nasıl daha sağlıklı, tutarlı, kararlı, itibarlı bir yönetime kavuşturacağımızı artık Mısır'daki sağır sultana bile duyuracağız. Onların görevi engel çıkarmak bizim görevimiz engelleri aşmak.

"HESABINI YERİ VE ZAMANI GELİNCE VERECEKLER"

Buradan kısaca bir çağrı yapmak isterim. Engel çıkarmasınlar, engelleri aşarız. Gölge etmesinler, güneşi mutlaka doğururuz. Bizim belediye başkanlarımıza engel çıkaranlar şunu çok iyi bilmeli, karanlığın zifirîsindeyiz ama güneşin doğmasına çok yakınız. Engel çıkarmasınlar, bunun hesabını yeri ve zamanı gelince verecekler. Belediyelere engel olmak halka engel çıkarmak demektir."

Kılıçdaroğlu'ndan İmamoğlu'na destek mesajı: Haksız suçlamalar var ile ilgili etiketler CHP Kemal Kılıçdaroğlu İmamoğlu ibb başkanı