Kılıçdaroğlu'ndan apartman görevlilerine hak, hukuk mesajları

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, İzmir'de apartman görevlileri buluşmasında konuştu. Kılıçdaroğlu, apartman görevlilerine seslenerek, "Ben sizin hakkınızı sonuna kadar savunacağım bu benim namus borcum" dedi.

30 Ekim'de 6.9 büyüklüğündeki depremin vurduğu İzmir'i ziyaret eden CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu apartman görevlileriyle biraraya geldi.

Kılıçdaroğlu'nun açıklamalarından satır başları;

“Belediye başkanlarımıza söyledim. Hiçbir ayrım yapmayacaksınız. Efendim bu bizim partilimiz değil ona hizmet götrmeyelim, hayır. Herkese eşit hizmet götüreceksiniz. Ama bir mahalle çok yoksulsa oraya pozitif ayrımcılık yapacaksınız. Türkiye’yi bugün içene sıkıştığı cendereden beraber kurtarmamız lazım

Devlet ne zamandan beri arpalığa döndü. 4 ayrı şirketten aylık alıyorsun bu adaletsizlik değil mi 10 milyona ilişkin bu ülke işsiz genç var. Bu mudur düzen. Hepimizin yeniden uyanması lazım.

Ülkenin büyümesi konusunda önüne konan takozlar var bu takozlardan ülkenin kurtulması lazım.

Ben sizin hakkınızı sonuna kadar savunacağım bu benim namus borcum

Yeni bir siyaset anlayışını Türkiye’de başlatmak istiyoruz.

Nereye gidiyor bu vergiler, Size hesabını veriyorlar mı . Dün bütçe görüşmeleri vardı ne oldu. Asgari ücret mi belirlendi, ahkam kesildi, Bir iktidarın başarısı ekonomik politikalarıyla ölçülür, yarattığı istihdamla ölçülür. 10 milyon kişi dışarıda işsiz.

Dostlarımızla beraber iktidar olacağımız dediğim zaman kim senin dostların diye soruyorlar. Benim dostlarım apartman görevlileri çitçiler, fabrikada çalışan işçiler

Hiçbir Osmanlı padişahının 10 Saray’ı yoktur. Bizim inancımızda israf haramdır deniliyor mu? Bu Müslüman geçinenler bunu biliyor da neden bu israf. ”

 

Kılıçdaroğlu'ndan apartman görevlilerine hak, hukuk mesajları ile ilgili etiketler Kılıçdaroğlu