Kılıçdaroğlu: Helalleşme yolculuğuna çıkma kararı aldım

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, sosyal medya hesabından paylaştığı video mesajında, "Geçmişte partimizin de hataları oldu; helalleşme yolculuğuna çıkma kararı aldım" ifadelerini kullandı. Kılıçdaroğlu'nun bu açıklaması sosyal medyada gündem oldu. Bir sosyal medya kullanıcı CHP liderine, "Öncelikle ortağınız olan HDP'nin dağa kaçırdığı insanların annelerinden özür dileyin. Hellallik isteyin." sözleriyle yanıt verdi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, sosyal medya üzerinden bir görüntülü mesaj paylaştı. CHP lideri, "Ben ömrümde, ülkemizde nefreti ve sevgiyi gördüm. Artık sevgi kazansın istiyorum. Ülkemizin iyileşmeye, helalleşmeye ihtiyacı var. Helalleşmek geçmişi değiştirmez ama geleceğimizi kurtarır. Geçmişte partimizin de hataları oldu; helalleşme yolculuğuna çıkma kararı aldım..." mesajıyla paylaştığı videosunda şunları söyledi:

"BUNCA OLANDAN SONRA SADECE İKTİDARI DEĞİŞTİRMEK YETECEK Mİ BİZE?"

"Uzun süredir bir konuyu sizlerle samimi şekilde konuşmak istiyorum. Önemli bir değişim kapıda. İktidar değişiyor. Ancak iktidarlar hep değişti ama ülkenin makus talihi hiç değişmedi. Hayatımın bu aşamasında iktidara gelmekten çok daha önemli bir vizyonum var. Bu ülkenin bu makus talihini değiştirmek istiyorum. Gitmekte olan bir iktidar var. Korkunç bir enkaz bırakarak gidiyorlar. Halkı sefalete sürükledir. Bunca olandan sonra sadece iktidarı değiştirmek yetecek mi bize?

Açık konuşacağım, sadece AK Parti iktidarından bahsetmiyorum, biz dahil geçmişte tüm iktidarlardan bahsediyorum. Neden bu devleti her gelen iktidar, sürekli yıpratıyor? Bunun önemli bir nedeni var. Ülkemiz yaralı insanların ülkesi. Farklı topluluklar çok farklı yaralar taşıyor. Ruhlarımız acı çekiyor. Geleceğe bakamıyoruz, geçmişe takılı kaldık.

Halkımız kavga ettikçe, bir grup insan zenginleştikçe zenginleşti. Bana Kemal Kılıçdaroğlu olarak sadece iktidarı almak yetmiyor. Ülkeme bir miras bırakmak istiyorum. Bundan sonraki 100 iktidarın da bu ülkeye ve insanına iyi gelmesini istiyorum. Ülkemizin iktidardan çok şifaya ihtiyacı var.

"HELALLİK İSTEME YOLCULUĞUNA ÇIKIYORUM"

Düşündüğümüzden daha güçlüyüz biz. Geçmişin arabaları ile hiçbir yere gidemeyeceğimizi artık biliyoruz. Onun için artık helalleşme zamanı. Ne pahasına olursa olsun toplumsal ilişkilerimizi güçlendirmek ve yaralarımızı iyileştirmek için geçmişte yapılan hataların sorumluluğunu almayı ve helallik istemeyi bilmeliyiz. Benim liderliğini yaptığım partinin de geçmişte yarattığı yaralar vardır. Uzun süredir de önce bu yaraları yaratan o sistemi değiştirmekle uğraştım. Şimdi ise dışarıya dönme zamanı. Ben bu yaraların kapanması için helallik isteme yolcuğuna çıkıyorum.

Geçmişte kırdığımız, korkuttuğumuz topluluklarla, bireylerle, farklı hayat tarzlarının temsilcileriyle buluşmalarıma başlayacağım. Artık sevgiye bu savaşı kazandırma zamanı. Hep birlikte umuda, barışa ve sevince yürüyebilmek ancak birbirimizin yaralarını sararak olacak."

SOSYAL MEDYADA TEPKİ!

Kılıçdaroğlu'nun bu açıklamaları sosyal medyada gündem oldu. Sosyal medya kullanıcıları CHP liderine sert tepki gösterdi. İşte Kılıçdaroğlu'nun 'helalleşme yolculuğu' paylaşımının ardından yapılan bazı yorumlar;

Kılıçdaroğlu: Helalleşme yolculuğuna çıkma kararı aldım

Kılıçdaroğlu: Helalleşme yolculuğuna çıkma kararı aldım - Resim : 2

Kılıçdaroğlu: Helalleşme yolculuğuna çıkma kararı aldım - Resim : 3

Kılıçdaroğlu: Helalleşme yolculuğuna çıkma kararı aldım - Resim : 4

Kılıçdaroğlu: Helalleşme yolculuğuna çıkma kararı aldım - Resim : 5

Kılıçdaroğlu: Helalleşme yolculuğuna çıkma kararı aldım ile ilgili etiketler CHP Kemal Kılıçdaroğlu helalleşme yolculuğu
GÜNÜN VİDEOSU

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın dev posteri 15 Temmuz Şehitler Köprüsü'ne asıldı! "Yine Reis, Yeniden Reis"

Cumhurbaşkanlığı seçiminin sonuçlanmasının ardından bir grup, 15 Temmuz Şehitler Köprüsü’ne Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın posterini astı. O anları kameraya alan bir vatandaşın "Yine Reis, Yeniden Reis" sloganları attığı görüldü.