Kılıçdaroğlu CHP'nin Özgür Özel seçiminden sonra ilk kez konuştu!

CHP'nin 38'inci Olağan Kurultayı'nda ikinci tur sonucunu beklemeden salonu terk eden eski genel başkan Kemal Kılıçdaroğlu ilk kez konuştu.

CHP'nin 38'inci Olağan Kurultayı tartışmalar ve kavgalarıyla gündeme damga vurmuştu. 'Sırtımdaki hançerlerle seçime girdim' diyen Kemal Kılıçdaroğlu seçimin ikinci tura kalmasından sonra oyunu kullanıp salonu terk ederek Özgür Özel'i sahnede tebrik etmemişti. 

"MORALİM GAYET İYİ"

Seçimden sonra ilk kez  tv100 yazarı Barış Yarkadaş'a konuşan Kılıçdaroğlu 

“Moralim gayet iyi… Herkese selam ve sevgilerimi iletiyorum. Gün boyunca ziyarete gelen dostlarımız ve partililerimizle görüştük, süreci değerlendirdik. Türkiye’de demokrasinin işlediği tek kurum CHP’dir. Tüm kurumların CHP’deki demokrasiyi örnek alması gerekir. Kurultayda çeşitli tartışmaların olması doğaldır. Ancak bunlar artık geride kalmıştır. Başta genel başkanımız Özgür Özel olmak üzere göreve yeni seçilen tüm arkadaşlarımızın başarılı olmasını temenni ediyorum.”

NE OLMUŞTU?

Divan Başkanlığını İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun yaptığı CHP'nin 38'inci Olağan Kurultayı'nda, 81 ilden gelen bin 367 kurultay delegesi yeni genel başkanı ve yeni parti yönetimini seçti. 

Kemal Kılıçdaroğlu seçim döneminde İYİ Parti Başkanı Meral Akşener'in masadan kalkmasıyla ilgili olarak “Uzun uzun anlattım. 6 parti bir araya geldik. Ülkeyi nasıl yöneteceğimiz için oturduk çalıştık. Ortak mutabakat metni hazırladık ve halkımızla paylaştık. Güçlendirilmiş parlamenter sistem için çalışmalar yaptık. İş, cumhurbaşkanlığı adaylığının seçilmesine gelince masadan kalkmalar ve masaya geri dönmeler geldi. Sırtımdaki hançerlerle seçime girmek zorunda kaldım" dedi.

Kılıçdaroğlu CHP'nin Özgür Özel seçiminden sonra ilk kez konuştu! ile ilgili etiketler
GÜNÜN VİDEOSU

Giresun'da fırtına etkisiyle deniz taştı! Mini tsunami dehşeti kamerada...

Giresun'da etkili olan fırtına nedeniyle deniz taştı. Mini tsunami yaşanan Tirebolu ilçesinde o anlar saniye saniye kameralara kaydedildi.