Kiev Belediye Başkanı savunma hattında Ukraynalılara seslendi

Kiev’e girmek için ordusunu hazırda bekleten Rus ordusuyla sürekli çatışma halinde olan Ukrayna askerleri, Kiev’in savunulması için kent dışında savunma hatları oluşturdu. Kiev Belediye Başkanı Vitali Kliçko, askerlerle birlikte savunma hatları oluşturma çalışmalarına katıldı.

Rusya’nın Ukrayna topraklarına yönelik başlattığı askeri harekatın 11’inci gününde, hedefi başkent Kiev’de kontrolü sağlamak olan Rus ordusu, kente yakın Irpin kenti de dahil birçok kentte saldırılarını sürdürüyor.

Kiev’e girmek için ordusunu hazırda bekleten Rus ordusuyla sürekli çatışma halinde olan Ukrayna askerleri, Kiev’in savunulması için kent dışında savunma hatları oluşturdu.

Kiev Belediye Başkanı Vitali Kliçko da Ukrayna askerlerine katılarak, Kiev halkına görüntülü bir mesaj yayınlayarak seslendi.

Kliçko yayınladığı mesajında, “Sevgili Kievliler! Kiev yakınlarında çatışmalar yaşanıyor. Başkentin savunulması için tüm imkanlar kullanılıyor. Ordumuz savaşa hazır ve düşmanı püskürtmek için kararlı bir ruh halinde. Büyük bir dirençleri var. Ne pahasına olursa olsun Kiev'i savunacaklarını söylediler. Kiev, devletimizin kalbidir. Ve bugün Ukrayna'nın Başkenti aynı zamanda tüm Avrupa için bir özgürlük karakolu! Kiev'den vazgeçmeyeceğiz! Kimse ölmek istemez. Ama çocuklarımızı, ailelerimizi, şehrimizi ve ülkemizi koruyacağız!” ifadelerini kullandı.

Kiev Belediye Başkanı savunma hattında Ukraynalılara seslendi ile ilgili etiketler Ukrayna kiev Kiev Belediye Başkanı Vitali Klitschko

Sitene Ekle