Kerem Aktürkoğlu'ndan Barcelona iddiası... "Kazanıp tur atlayacağımızı düşünüyorum"

Kerem Aktürkoğlu: "Taraftarımız bizim itici gücümüz olmuştur. Bugün de onların desteğini sonuna kadar hissettik. Onların desteğiyle çok daha güzel oynadığımızı düşünüyorum. Perşembe günü çok daha farklı bir atmosfer olacak. Onların desteğiyle kazanıp tur atlayacağımızı düşünüyorum."

Derbide attığı 2 golle Galatasaray'a galibiyeti getiren Kerem Aktürkoğlu, maça mental olarak çok iyi hazırlandıklarının altını çizdi...

Milli futbolcu, “Bugün gerçekten mental olarak çok hazırdık. Barcelona gibi bir takımla oynadıktan sonra yorgunluğumuz vardı, yolculuk uzun sürdü. Bu derbinin çok daha iyi olduğunu biliyorduk.  Takım arkadaşlarımızı tebrik ediyorum, güzel mücadele ettik. Galibiyeti hak ettik. Goller bana nasip oldu, Mustafa’ya teşekkür ederim öncelikle. Maçtan önce söylemişti, sana asist yapacağım, diye. Onun asistleriyle goller daha iyi oldu benim için” diye konuştu.

 

HARRY POTTER İÇİN HER ŞEY GÜZEL GİDİYOR

Kendisiyle klasikleşen gol sevinciyle ilgili ise genç oyuncu, “Gol sevinci artık ritüelleşti benim için. Harry Potter benzetmeleri başladığından beri ben de bir gol sevinci bulmam gerektiğini düşündüm. Her şey güzel gidiyor” şeklinde konuştu.

"TUR ATLAYACAĞIMIZI DÜŞÜNÜYORUM”

Perşembe günü Barcelona'yla oynayacakları rövanş karşılaşmasıyla ilgili de açıklamalarda bulunan Kerem Aktürkoğlu, “Taraftarımız bizim itici gücümüz olmuştur. Bugün de onların desteğini sonuna kadar hissettik. Onların desteğiyle çok daha güzel oynadığımızı düşünüyorum. Perşembe günü çok daha farklı bir atmosfer olacak. Onların desteğiyle kazanıp tur atlayacağımızı düşünüyorum” ifadelerini kullandı.

 Kerem Aktürkoğlu'ndan Barcelona iddiası... "Kazanıp tur atlayacağımızı düşünüyorum"

İDMANDA BİTİRİCİLİK ÜZERİNE HER ZAMAN ÇALIŞIYORUZ"

Kerem Aktürkoğlu, her geçen gün gol repertuarını geliştirmesiyle ilgili gelen soruya ise şu cevabı verdi:

“Gol bölgesinde olmayı, kaleye yakın oynamayı çok seviyorum. Oralarda da şansımın da her zaman yardımı oluyor. İdmanlarda bitiricilik üzerine her zaman çalışıyoruz. Bunların etkisi de oluyor. Eksiklerimi değerlendirdiğimde bunlardan biri de bitiricilik oluyor. İnşallah bundan sonra üzerine koyabilirim.”

Barcelona maçındaki performansı sonrası İspanya basınında kendisiyle ilgili kullanılan övgü dolu cümleler ile ilgili olarak ise Aktürkoğlu, ““Ben hiçbir zaman öyle bir düşünceye girmiyorum. Yazılanlar benim için çok gurur verici. Barcelona maçı geride kaldı. Beşiktaş maçını düşünmüştüm. Bugün güzel geçti ve geriden kaldı. Tekrardan bir Barcelona maçı var. Bir sonraki maçta kendimi daha fazla ne kadar geliştirebilir, takıma ne kadar yardımcı olabilirim onu düşünüyorum” açıklamasında bulundu.

Performansının artmasıyla birlikte hakkında çıkan transfer iddialarıyla ilgili olarak ise genç oyuncu, “Bunlar güzel şeyler ama her zaman sahaya odaklanıyorum. Benim işim sahada. Kendimi ne kadar geliştirebilirsem, ne kadar iyi futbol oynayabilirsem bunlar güzel şeyler. Ben her zaman futboluma odaklanıyorum” dedi.

Kerem Aktürkoğlu'ndan Barcelona iddiası... "Kazanıp tur atlayacağımızı düşünüyorum" ile ilgili etiketler Galatasaray Barcelona Beşiktaş Kerem Aktürkoğlu