Kemal Kılıçdaroğlu açıkladı! CHP'nin İstanbul adayı belli oldu

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, 2024'te yapılacak yerel seçimlerde İstanbul Belediye Başkanlığı için adaylarının 'net' olarak Ekrem İmamoğlu olduğunu söyledi.

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Sözcü TV'de gündeme dair açıklamalarda bulundu.

Kılıçdaroğlu, “İmamoğlu da adayınız mı, bunu aynı netlikte ne zaman söyleyeceksiniz?” sorusuna, ise, “Bir insan bir görevde başarılıysa, neden değiştirilsin? Elbette Ekrem İmamoğlu adayımızdır” diye yanıt verdi.

Kemal Kılıçdaroğlu açıkladı! CHP'nin İstanbul adayı belli oldu

"İTTİFAK DEMEK GÜÇ BİRLİĞİ DEMEKTİR"

SÖZCÜ TV moderatörü İpek Özbey’in “Türkiye bir seçimden çıktı ve yeni bir seçime hazırlanıyor. Bu süreçte ittifaklar ve CHP çok tartışıldı, tartışılıyor. Bu tartışma da daha çok sizin isminiz üzerinden yapılıyor. Bu tartışmalardan nasıl etkileniyorsunuz?” sorusuna ilişkin ise Kılıçdaroğlu "Ben demokrasiden yana olanların birlikte hareket etmesi gerektiğine inanan bir insanım. Bu dün de böyleydi bugün de böyle… Millet İttifakı da demokrasiden yana olanların bir araya gelmesi üzerine inşa edilmiş bir ittifaktır. İttifak demek güç birliği demektir. Neden demokrasiden yana olanlar ayrışsın? Neden gücünü bölsün? Kaldı ki önümüzdeki süreçte bir yerel seçim var." dedi.
 

Kemal Kılıçdaroğlu açıkladı! CHP'nin İstanbul adayı belli oldu ile ilgili etiketler CHP Kemal Kılıçdaroğlu Ekrem İmamoğlu
GÜNÜN VİDEOSU

Fatih Vatan Caddesi'nde içinde hasta olan ambulans kaza yaparak yan yattı!

Fatih Vatan Caddesi'nde içinde hasta olan bir ambulans, kaza yaparak yan yattı. Olay yerine sağlık, itfaiye ve polis ekipleri sevk edildi.