Keleş İnşaat yüzde yüz yerli malzeme kullanıyor!

40 yıla yakın tecrübesiyle çevreye duyarlı ve yaşam odaklı projelere imza atan Keleş İnşaat’ın “Keleş Center Airport” projesi yüzde 100 yerli malı inşaat malzemeleri kullanmaya devam ediyor. Keleş İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı İlker Keleş, projenin tamamında yüzde 100 yerli malzeme kullanımıyla ülke ekonomisine 450 milyon TL’lik katkı sağladıklarına vurgu yaptı.

Çevreye duyarlı ve yaşam odaklı projelerle adından söz ettiren Keleş İnşaat, Keleş Center Airport projesinin inşasına yüzde 100 yerli malzemelerle devam edecek. Yüzde 40’ı tamamlanan projede duvar kağıdından çimentoya kadar tüm malzemelerin yerli üreticilerden temin edilmesi ile ilgili çalışmaları devam ediyor.

 “YERLİ MALZEME KULLANARAK ÜLKE EKONOMİSİNE 450 MİLYON TL’LİK KATKI SAĞLIYORUZ”

 İnşaatta yerli malzeme kullanımının önemine dikkat çeken Keleş İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı İlker Keleş; “Bir inşaatın yapımında kullanılan ürünlerin  yüzde 100'ü ülkemizde üretilebiliyor hatta bazı ürünlerimizi ihraç ediyoruz. Buna rağmen ahşap kaplama, duvar kağıdı, armatür ve vana ile ısıtma-soğutma cihazlarında ithalat ağırlıklı bir dış ticaretimiz var. Sektör temsilcilerimizin pek çoğu konut projelerinde yabancı malzeme kullanıyor. Biz Keleş İnşaat olarak inşaatlarımızda yüzde 100 yerli malzeme kullanmaya özen gösteriyoruz. Keleş Center Airport projemizin inşaatına şu anda yüzde 80 gibi bir oranda yerli malzeme kullanımıyla devam ediyoruz. Hedefimiz önümüzdeki dönemde bu oranı yüzde yüze çekmek” dedi.

Keleş İnşaat yüzde yüz yerli malzeme kullanıyor!

Keleş, “Projemizde yüzde 100 yerli malzeme kullanımı ile ülke ekonomimize 450 milyon TL’lik katkı sağlamış oluyoruz. Önümüzdeki dönemde tüm inşaatlarda tamamen yerli malzeme kullanımına geçilmesi ile ülke ekonomisine büyük katkı sağlanacaktır” diye konuştu.

MERKEZİ KONUM VE FÜTÜRİSTİK TASARIMI BULUŞTURAN PROJE

Keleş Center Airport, İstanbul Atatürk Havalimanı ve E-5 otoyoluna sıfır, metro, metrobüs ve alternatif ulaşım seçeneklerinin merkezindeki konumuyla öne çıkıyor. Kozmopolit bir bakış açısıyla tasarlanan proje, fütüristik mimarisiyle bölgedeki diğer projelerden farklılaşıyor. 450 milyon TL yatırımla hayata geçirilen proje, 1+1, 2+1 ve 3+1 seçeneklerden oluşan 498 rezidans, 220 ofis, 52 mağazadan oluşuyor. 150 bin metrekarelik inşaat alanında hayata geçirilen Keleş Center Airport, 36 ayda tamamlanacak. 

Keleş İnşaat yüzde yüz yerli malzeme kullanıyor! ile ilgili etiketler lyerli mal keleş inşaat
GÜNÜN VİDEOSU

Sahte araç satış ilanları ile 70 milyon TL topladılar... O dolandırıcılar işte böyle yakalandı!

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, nitelikli dolandırıcılık ve suç işlemek amacıyla örgüt kurma ve kurulan örgüte üye olma suçlarına yönelik 15 ilde eş zamanlı düzenlenen 'Sibergöz-9' operasyonlarında toplam 37 şüphelinin yakalandığını duyurdu. Bu şahısların oltalama siteleri üzerinden araç sigortası yapmak vaadiyle vatandaşlarla irtibat kurdukları tespit edilirken sahte ilanlar ile kapora bedeli talep ederek 49 kişiyi dolandırdıkları tespit edildi.