Kazdağları’nda kar kalınlığı 20 santimetreyi aştı, sürücüler zor anlar yaşadı

Kazdağları’nda kar kalınlığı 20 santimetreyi geçti. Balıkesir’in Edremit ilçesi ile Çanakkale’nin Yenice ilçesi arasındaki karayolunda sürücüler zor anlar yaşadı.

Kazdağları, Balkanlardan gelen soğuk ve yağışlı havanın etkisiyle iki gündür kar yağışı alıyor. Sabah saatlerinde hızlanan kar yağışı akşam saatlerine kadar aralıksız devam etti. Kar kalınlığı Kazdağları’nın Hanlar mevki ve yükseklerinde 20 santimetreyi geçti.

SÜRÜCÜLER ZOR ANLAR YAŞADI

Edremit Belediyesi, Edremit ve Yenice Karayolları tuzlama ve kar küreme ekiplerinin yoğun çalışmasına rağmen yol zaman zaman sürücüler için zorlu bir sürüşe izin verdi. Bazı sürücüler yolda biriken karlar yüzünden kayarak yol dışına çıktı. Bazı sürücüler ise yolda ilerlemekte güçlük çekti. Hanlar mevkiindeki dinlenme tesislerinde ise vatandaşlar yolun ekipler tarafından açılması için sığındılar. Kar yağışının sabah saatlerine kadar sürmesi bekleniyor. Ekipler ise yoğun yağan kara rağmen yolu açık tutmak için 26 saatten bu yana aralıksız çalışmalarına devam ediyorlar.

Kazdağları’nda kar kalınlığı 20 santimetreyi aştı, sürücüler zor anlar yaşadı ile ilgili etiketler Kaz Dağları kar yağışı

Sitene Ekle

GÜNÜN VİDEOSU

Tarladaki yumurtalarını korumak isteyen kuş, kanatlarını açarak traktöre karşı koydu!

Manisa'da bir mahmuzlu kızkuşu, kendisine doğru ilerleyen traktörü görünce kaçmak yerine kanatlarını açarak traktöre karşı koydu. Tarladaki yuvasını ve yumurtalarını korumak isteyen kuşun traktörle tarlayı süren çiftçiyi durdurduğu anlar kameraya yansıdı.