Kayıp yüzde 50'yi aştı... Kripto paralarda düşüş devam ediyor

Fed'in şahin açıklamalarının ardından küresel piyasaların tekrar enflasyonist endişelere kapılması kripto para piyasasını vurdu. Coinbase kripto para borsasının verilerine göre, geçtiğimiz Kasım ayından bu yana Bitcoin'in değeri 33 bin doların (yaklaşık 496 bin lira) altına düşerek yüzde 50'den fazla değer kaybetti.

Amerika Merkez Bankasının geçtiğimiz hafta para politikası faiz kararını açıklamasının ardından başta emtia fiyatları olmak üzere birçok yatırım aracında dalgalı fiyatlanmalar başladı. Fed'in iyimser açıklamalarının ardından kripto para piyasası son 10 ayın en düşük seviyelerine kadar geriledi. Piyasanın toplam değeri son 24 saate yüzde 3.30 düşerek 1.54 trilyon dolara geriledi.

ABD'NİN ENFLASYON VERİLERİ BEKLENİYOR


Fed iyimserliğinin sönmesinin yanı sıra çarşamba günü açıklanacak olan ABD enflasyon rakamlarına dair endişelerle kripto paralarda düşüşler yaşanıyor.Dijital varlıkların değerindeki düşüş, son günlerde dünya genelindeki borsaların da düşmesiyle ortaya çıktı. Bazı, Asya piyasaları Japonya'nın gösterge Nikkei endeksinin yaklaşık yüzde 2,5 düşmesiyle tekrar düşüşe geçti.

Bitcoin yüzde 3,19 düşüşle 33,585.46 dolardan alıcı buluyor. Bitcoin son 7 günlük düşüşü ise yüzde 14 oldu.

Dünyanın en büyük ikinci kripto para birimi olan Ethereum da geçen hafta yüzde 10'dan fazla değer kaybetti. Ethereum yüzde 4 değer kaybıyla 2,452.94 dolara geriledi. 

Solana ise 74.22 dolara inerken, Dogecoin 0.1213 cente kadar indi.

Bu düşüşlerle kripto para piyasasının toplam değeri yüzde 3,30 düşüşle 1.54 trilyon dolara indi. 

Kayıp yüzde 50'yi aştı... Kripto paralarda düşüş devam ediyor ile ilgili etiketler enflasyon Fed
GÜNÜN VİDEOSU

Pendik Belediyesi'nde CHP'li meclis üyesinden İmamoğlu önergesi! Ahmet Cin'den manidar cevap!

Pendik Belediye Meclisi’nde CHP meclis üyesi, İmamoğlu‘nun Pendik Belediye Meclisine resminin asılması ile ilgili önerge verdi. Pendik Belediye Başkanı Ahmet Cin, "Siz ne zaman Cumhurbaşkanımızın resmini asarsanız ben de o zaman İmamoğlunun resmini asacağım!" diyerek teklifi reddetti.