Katil zanlısının ifadesi kan dondurdu

Eskişehir'de yaşayan İlkay-Emel Tokkal çifti ile 4 yaşındaki oğullarını 49 bıçak darbesi ile öldürdüğü ileri sürülen katil zanlısı Mehmet Şerif Boğa'nın ifadesi ortaya çıktı. Evinin bodrumunda cinayete ilişkin deliller bulunan Boğa, Tokkal ailesi ile arasında herhangi bir husumet bulunmadığını belirtip, "Olayın şokunu halen yaşıyorum. Bu, kim tarafından nasıl yapıldı, hiçbir fikrim yok” dedi. Boğa'nın 3 kez ağırlaştırılmış müebbet hapsi istendi.

Eskişehir’de cep telefonu satış ve tamiri yapan İlkay Tokkal, eşi Emel Tokkal ve oğulları Ali Doruk, geçtiğimiz Şubat ayında evlerinde hunharca bıçaklanarak öldürüldü.

Tokkal ailesinin katledilmesinden sorumlu olarak İlkay Tokkal'ın eski iş ortağı Mehmet Şerif Boğa gözaltına alınıp tutuklandı.

Eskişehir 1’nci Ağır Ceza Mahkemesi’nde açılan davada Boğa hakkında ‘canavarca hisle eziyet çektirerek birden fazla kişiyi kasten öldürme’ suçundan 3 kez ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası talep edildi.

İddianamede İlkay-Emel çifti ve 4 yaşındaki çocukları Ali Doruk’un otopsi raporu da yer aldı.

Katil zanlısı Mehmet Şerif Boğa’nın, eski ortağı İlkay’ı 27, eşi Emel’i 18 ve oğulları Ali Doruk’u ise 4 yerinden bıçaklayarak öldürdüğü belirtildi.

Katil zanlısının ifadesi kan dondurdu

EMNİYET VE SAVCILIK İFADELERİ ORTAYA ÇIKTI

Tokkal ailesinin katil zanlısı Mehmet Şerif Boğa’nın emniyet ile savcılıkta verdiği ifadeleri de ortaya çıktı. Suçlamaları kabul etmediği görülen katil zanlısı Boğa, Tokkal ailesiyle aralarında herhangi bir husumet ve tartışma olmadığını ileri sürdü.

Boğa ifadesinde olay öncesine ilişkin şunları söyledi:

“İlkay ve Emel Tokkal çifti ile 4 yıldır tanışırız. Ailece görüşürüz. Ben daha önce inşaat işinde çalışıyordum. İlkay ise Cengiz Topel caddesindeki dükkanında cep telefonu satıyordu. Kendisinden taksitle telefon aldım; bu vesile ile tanıştık ve ailece görüşmeye başladık. İlkay 2 yıl kadar önce işyerini kapatarak Arifiye Mahallesi’ne taşındı, ‘Doruk iletişim’ adlı işyerini açtı. Ben de o tarihte yanında çalışmaya başladım. Üç ay öncesine kadar beraber çalışıyorduk. Üç ay önce İlkay’ın yanından ayrılarak Mardin’e gittim. Ancak İlkay ve eşi ile hemen hemen her gün telefonla görüşüyordum. 15 gün kadar önce Eskişehir’e geldim. İki gün kadar kaldıktan sonra İstanbul’a gidip, 1 hafta sonra da geri geldim.”

Katil zanlısının ifadesi kan dondurdu - Resim : 2

İfadesinde gayet soğukkanlı olduğu gözlenen katil zanlısı, cinayetten 1 gün önce İlkay Tokkal ile dükkanında saatlerce oturup, sohbet edip, çay içtiklerini ileri sürdü. Emel Tokkal’ın ilk eşinden olan kızı Beyzanur’un kendisini arayarak ‘İlkay ağabey ve anneme ulaşamıyorum’ dediğini bunun üzerine eve gittiğini iddia eden Boğa sözlerine şöyle devam etti:

AYAKKABILARI KAPININ ÖNÜNDE DURUYORDU

“Olaydan 1 gün önce İlkay ağabeyin dükkanına uğradım. Yaklaşık 2 saat kadar oturup çay içip, sohbet ettik. Hatta İlkay ağabeyin bir işi çıktı, onun yerine dükkana baktım. Sonraki gün (cinayetin ortaya çıktığı gün) ise saat 11.00 sıralarında uyandım. Çarşıya alışverişe çıkıp, eve döndüm. Ailemle vakit geçirdim. Sonra eşim bana ‘İlkay ağabeyleri ara, akşama çaya davet et’ dedi. İlkay ağabey ben aradım. Emel ablayı da eşim. İkisinin de telefonu kapalıydı. Bu sırada Emel ablanın kızı Beyza aradı, ‘İlkay ağabey ile annemin telefonları kapalı, onlara ulaşamıyorum, bakabilir misin?’ dedi. Bende her ikisine bizim de ulaşamadığımızı söyledim. Yolda eve bakmaya giderken bir akrabası daha aradı, ‘çilingir çağırın gazdan zehirlenmiş olabilirler’ dedi. Eve gittiğimizde kapıyı defalarca çalmamıza rağmen açan olmadı. Ayakkabıları kapının önündeydi. Emel ablanın kızı Beyza’yı aradım. Çilingir için kendisinin başvuru oluşturması gerektiğini söylediler."

Katil zanlısının ifadesi kan dondurdu - Resim : 3

"HALA OLAYIN ŞOKUNDAYIM"

Eve gelen polis ekiplerinin çilingir yardımıyla kapıyı açtığını belirten ve İlkay Tokkal’ı yerde kanlar içinde yatarken gördüğünü anlatan Boğa ifadesinin devamında, “İlker ağabeyinin yüzü kanlı şekilde başını gördüm, daha sonra polis kapıyı kapattı. Ben orada fenalaştım ve merdivenlerden düştüm. Daha sonra apartmandan çıktım, birkaç defa daha fenalaşarak düştüğümü söylediler. Bu olayı, kimin, neden gerçekleştirdiği hakkında bir bilgim yoktur. Bu olayın şokunu, halen yaşıyorum. Çok üzüntülüyüm. Olayla ilgili bildiğim bir şey yoktur. Kim tarafından, nasıl yapıldı, hiçbir fikrim yok. Hakkımdaki suçlamaları kabul etmiyorum. Bu olayla ilgili bildiğim her şeyi anlattım. Şüphelinin bir an evvel yakalanmasını istiyorum” dedi.

Katil zanlısının ifadesi kan dondurdu - Resim : 4

BİZ HEP AİLE GİBİ DAVRANDIK

Tokkal ailesiyle aralarındaki alacak verecek meselesi olup olmadığı sorusuna ise katil zanlısı Boğa’nın, “Ben İlkay Tokkal’ın yanında çalıştım, kendilerine borç verdiğim ve borç aldığım olmuştur. Bu borç miktarları en fazla 10 bin lira olmuştur. Kısa süreli birbirimize para alıp vermişizdir. Yaklaşık 6-7 ay önce İlkay Tokkal’ı kendisine ait olduğunu söylediği Batıkent Mahallesi’nde evi 340 bin lira karşılığında satın aldım. Bu evde, satın aldığımda da oturan kiracı halen oturmaktadır. Kira bedelini de Emel Tokkal’ın hesabına ödemektedir. Anlaşmamızda 1 sene kira bu şekilde ödenecekti. Bu ev satışı ile ilgili İlkay Tokkal’ın bana halen 23 bin lira borcu bulunmaktadır. Aramızda yazılı olmayan bu şekilde bir anlaşma vardır. Bunun dışında aramızda başka bir ticaret alışverişi olmadı. Emel Tokkal ile aramızda hiçbir zaman duygusal ya da başka bir ilişki olmadı. Kendisi ile abla kardeş şeklinde bakışımız vardı. İlkay Tokkal’ın da ne benimle ne de eşimle bir yakınımla bir duygusal ya da başka bir ilişkisi olmadı. Biz hep bir aile gibi birbirimize davrandık. Kendileriyle aramda hiçbir zaman husumet olmadı, tartışmam dahi olmamıştır” ifadelerini kullandığı görüldü.

Katil zanlısının ifadesi kan dondurdu - Resim : 5

NİSAN'DA HAKİM KARŞISINDA OLACAK

Cinayet Büro Amirliği ekiplerince yaklaşık 450 kamerada 700 saatlik görüntü incelenirken, katil zanlısı Boğa’nın taksi ile gidip geldiği, kendisine inşaat işçisi görüntüsü vermek için yırtık ayakkabı, inşaat eldiveni, bere, maske ve kapüşonlu mont giydiği belinde mezura taşıdığı belirlenmişti.

Katil zanlısının 73 dakika kaldığı evde cinayetlerin ardından Emel Tokkal’ın cep telefonunu aldığı, İlkay Tokkal’ın dolabından kıyafet seçip kanlı pantolonunu beyaz bir poşete koyarak, dışarı çıktığı belirlendi.

Üç kişiyi öldürdükten sonra güvenlik kameralarına yakalanmamak için kendi evine farklı yollardan gittiği anlaşılan Boğa’nın soğukkanlı tavırları ise gözlerden kaçmadı.

Katil zanlısı Mehmet Şerif Boğa Nisan ayında hakim karşısında olacak.

Katil zanlısının ifadesi kan dondurdu ile ilgili etiketler Eskişehir katliam mehmet şerif boğa İlkay Tokkal Emel Tokkal

Sitene Ekle