Kastamonu'daki hasar tespit çalışmalarına Göktürk-1 Uydusu desteği

Milli Savunma Bakanlığı, Kastamonu’daki sel felaketi sonrası hasar tespit çalışmalarında kullanılmak üzere uydu görüntülerinden faydalandı. Göktürk-1 Uydusu ile çekilen görüntüleri Harita Genel Müdürlüğü tarafından kullanıma hazır hale getirilmesiyle paylaşıma açıldı.

Milli Savunma Bakanlığı (MSB), Kastamonu’daki sel felaketi sonrası hasar tespit çalışmalarında kullanılmak üzere Hava Kuvvetleri tarafından Göktürk-1 Uydusu ile çekilen görüntüleri paylaştı.

Kastamonu'daki hasar tespit çalışmalarına Göktürk-1 Uydusu desteği

MSB, Kastamonu’daki sel felaketi sonrası hasar tespit çalışmalarında kullanılmak üzere Hava Kuvvetleri tarafından Göktürk-1 Uydusu ile çekilen görüntülerin, Harita Genel Müdürlüğü tarafından kullanıma hazır hale getirilerek ilgili kurum ve kuruluşlarla paylaşıldığını açıkladı.

Kastamonu'daki hasar tespit çalışmalarına Göktürk-1 Uydusu desteği - Resim : 2

Kastamonu'daki hasar tespit çalışmalarına Göktürk-1 Uydusu desteği ile ilgili etiketler sel felaketi Göktürk Göktürk-1 Uydusu gorüntüler
GÜNÜN VİDEOSU

Ermeni spiker, sözde Dağlık Karabağ Cumhuriyeti'nin dağıldığını gözyaşlarıyla duyurdu

Ermeni spiker, sözde Dağlık Karabağ Cumhuriyeti’nin feshedildiğini bildirirken, gözyaşlarını tutamadı. O anlar sosyal medyada gündem oldu.