Kaşeli hainler! Nasuhi Güngör FETÖ'nün TRT saltanatını anlattı...

TRT'de "kaşeli muhabir" sistemiyle Cemaat’e büyük bir parasal kaynak aktarıldığı belirtildi. TRT'de Haber Dairesi Başkanlığı'nda bulunmuş olan Gazeteci Nasuhi Güngör, o günlerde Cemaat’e karşı kurum içinde verdiği mücadeleyi anlattı.

Sosyal medya üzerinde açıklamalarda bulunan Gazeteci Nasuhi Güngör, 17-25 Aralık darbe girişiminden sadece bir gün sonra TRT Haber Dairesi Başkanı olarak göreve başladığında her yerin FETÖ'cü kaynadığını belirtti.

080820161119251778789_3.jpg

Güngör gelişmeleri, "Hemen bulunduğum birimdeki tüm paralelci yöneticileri görevden aldım. Hemen mahkeme kararları alıp döndüler. Yargıda elleri çok güçlüydü. TRT adına Türkiye çapında il ve ilçelere dağılmış 400'ün üzerindeki FETÖ mensubu kaşeli muhabiri sistem dışına çıkardım. Kıyamet koptu" diye anlattı.

Bunun gerekçesini "Çünkü, TRT'de kurdukları kaşeli muhabir sistemi üzerinden paralel örgüte muazzam kaynak aktarıyorlardı" diye anlatan Göngür, her şeyin devletin kayıtlarında mevcut bulunduğunu bildirdi.

Cadı avı diyenler 15 temmuz'da 'hidayete' erdiler

Nasuhi Güngör, "O zaman bana cadı avı yapıyorsun diyenler, engel olmaya çalışanlar, 15 Temmuz gecesi aniden 'hidayete' erdiler! Terör örgütüymüş meğer! FETÖ mensupları açtıkları davalarla beni iki kez görevden aldırdı. Sn. Cumhurbaşkanı'nın kararlı iradesiyle tekrar göreve döndüm" dedi.

Nasuhi Güngör, 2014 Mart'ta Başbakan Tayyip Erdoğan ile yaptığı canlı yayında bunlara "ajan, şebeke, çete" dediğinde henüz kimsenin bu ifadeleri ağzına almadığını anımsatırken, açıklamalarını "Şükürler olsun. Kimileri için hainlere hain demek zor olsa da, bugün milyonlar Türkiye için meydanlarda. Veyl olsun zalimlere ve ortaklarına" diye bitirdi.

Kaşeli hainler! Nasuhi Güngör FETÖ'nün TRT saltanatını anlattı... ile ilgili etiketler Haber