Kartepe'de 5 gündür kayıp olan doktor Uğur Tolun ölü bulundu!

13 Ocak günü Kocaeli’nin Kartepe ilçesinde kamyoneti ile gezintiye çıkan Doktor Uğur Tolun'un (51) cansız bedenine ulaşıldı. Doktor Tolun'un, villasına yaklaşık 300 metre uzaklıkta kamyonetinin demir yolunun altından geçen menfeze düşmesi sonucu meydana gelen kazada öldüğü tespit edildi.

Başiskele ilçesinde özel bir hastanede görevli Ortopedi ve Travmatoloji Uzmanı Dr. Uğur Tolun, 13 Ocak günü Kartepe'de bulunan evinden dışarı çıktı. Uğur Tolun'dan o günden sonra bir daha haber alınamadı. Yakınlarının ihbarıyla birlikte, Uğur Tolun'un aracı ile Kartepe bölgesine gittiği düşünülerek bu bölgede arama faaliyetleri başlatıldı. Uğur Tolun’un kamyonetinin hangi mevkiye gittiğinin belirlenmesi amacıyla mobese, Plaka Tanıma Sistemi ve cep telefonu sinyalleri incelendi.

Kartepe'de 5 gündür kayıp olan doktor Uğur Tolun ölü bulundu!

KAMYONETİYLE GÜVENLİK KAMERASINA YANSIDI

Arama çalışmaları devam ederken doktor Uğur Tolun’un en son bir büfeden alışveriş yaptığı öğrenildi. Büfenin güvenlik kameralarına kaydedilen görüntülerde Uğur Tolun'un kamyonetiyle büfeye yaklaştığı, daha sonra inip büfeye girerek alışveriş yaptığı belirlendi.

Jandarma Arama Kurtarma (JAK), AFAD, AKUT, itfaiye ve diğer sivil toplum kuruluşlarına ait arama kurtarma ekipleri, geçen süre içerisinde karla kaplı dağlarda arama yaptı. Aramalarda iz takip köpekleri ve drone da kullanıldı. Dağlık arazi karış karış tarandı, ancak herhangi bir ize rastlanmadı.

Kartepe'de 5 gündür kayıp olan doktor Uğur Tolun ölü bulundu! - Resim : 3

175 KİŞİLİK EKİP

Doktor Tolun'u arama çalışmaları bugün sabah saatlerinde yeniden başladı. 175 kişilik ekiple aranan doktorun, evinin bulunduğu Derbent Mahallesi'nde de jandarma ekipleri arama çalışması yaptı.

Kartepe'de 5 gündür kayıp olan doktor Uğur Tolun ölü bulundu! - Resim : 4

Doktor Uğur Tolun'un villasının bulunduğu siteye yaklaşık 300 metre mesafede demir yolunun altında geçen menfezde aracı bulundu. İçerisinden az miktarda suyun aktığı menfezde ters dönen kamyonetin kapıları açıldığında doktorun cansız bedeniyle karşılaşıldı.

Menfezi fark etmeyerek aracıyla düştüğü tahmin edilen doktor Uğur Tolun'un yakınları, acı haberi alıp kaza yerine geldi. Yakınları büyük üzüntü yaşadı.

Kartepe'de 5 gündür kayıp olan doktor Uğur Tolun ölü bulundu! - Resim : 5

Aracın menfezden çıkarılması için çekici gelirken, bölgede çalışmalar devam ediyor.

OLAY YERİNDE SAVCI İNCELEMELERDE BULUNDU

Doktor Uğur Tolun'un kaybolduktan 5 gün sonra menfeze düşen kamyonetinde ölü bulunmasının ardından polis ve Cumhuriyet Savcısı kaza yerinde inceleme yaptı. İncelemenin ardından Doktor Tolun'un cenazesi morga kaldırılırken, aracın menfezden çıkarılması için de çalışma başlatıldı.

DHA

 

 

 

Kartepe'de 5 gündür kayıp olan doktor Uğur Tolun ölü bulundu! ile ilgili etiketler doktor Kartepe kayıp kayıp doktor

Sitene Ekle

GÜNÜN VİDEOSU

Kastamonu'da şiddetli yağış! Dereler taştı, okullar tatil edildi

Kastamonu'nun İnebolu ilçesinde şiddetli yağış nedeniyle hayat durma noktasına geldi. İnebolu Çayı'nda ortaya çıkan görüntüler ise oldukça korkutucu.