Karamollaoğlu: 28 Şubat komutanlarının cezalandırılmasını sindiremiyorum!

Kendisi ve partisi 28 Şubat postmodern darbesinin mağdurlarından olan  Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu "helalleşme" açılımına katıldı. 28 Şubat komutanlarının hapis cezası almasına itiraz eden Karamollaoğlu, "Cezalandırılmalarını içime sindiremiyorum!" dedi.

Halk TV Genel Yayın Yönetmeni Suat Toktaş moderatörlüğündeki "Liderler Özel" programının son konuğu Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu oldu.

Karamollaoğlu, programda, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun helalleşme çıkışı hakkındaki görüşlerini paylaştı.

Bu çerçevede 28 Şubat davasına ve çıkan hapis cezalarına değinen Karamollaoğlu, Türk ordusunun en üst seviyelerinde görev alan komutanların bu şekilde cezalandırılmalarını içine "sindiremediğini" söyledi!

Karamollaoğlu şu şekilde konuştu;

"Bir yerde rastladım nerede olduğunu hatırlayamıyorum. 28 Şubat'la ilgili yatmış çıkmış bir albayın görüşleri vardı. Ben mesela şahsen ordunun en üst kademesinin bu noktaya düşmesine gönlüm razı değil. Genelkurmay başkanlığı yapmış, orgeneral olmuş, orduları yönetmiş ondan sonra da belli bir sebepten dolayı bizim Şevket Bey bu konuda hatta davayı bile geri çekelim dedi kendisiyle ilgili. Ben bunu istemem ama onların da bunu görmesini arzu ederim karşılıklı olarak. '28 Şubat'ta ne oldu? Hiçbir şey olmadı.' El insaf... Yani onların da orada helallik dilemesi icap eder. Siz gideceksiniz Amerika'da Türkiye'ye mesaj vereceksiniz. Bin yıl sürecek bu diyeceksiniz."

28 ŞUBATÇILARLA "HELALEŞTİ"

28 Şubat postmodern darbesinin mimarları hakkında tartışma yaratacak ifadeler de kullanan Karamollaoğlu "helalleşme" konusunda şunları kaydetti;

"Bunlar olmaz. Herkes kendi yönünden örnekler verirse helalleşmek mümkün. Ben diyorum ki helalleşmek bu noktada ben ordunun bu kademesine gelmiş insanların bu şekilde cezalandırılmasını içime sindiremiyorum.

28 Şubat ile ilgili söylüyorum bunu. Biz onu yaşadık gördük, bizi rencide etti ama ben hakkaten bu noktada böyle bir tavrın içindeyim. Helalleşme anlamına gelir mi gelmez mi bilemem ama herkesin bu noktadan hareket etmesi icap eder. Bir hata varsa bir yanlış varsa burada helallik dilemek, toplumdaki iç barışşın en kolay yönden sağlanması manasına gelir. "

Karamollaoğlu: 28 Şubat komutanlarının cezalandırılmasını sindiremiyorum! ile ilgili etiketler 28 Şubat Saadet Partisi Temel Karamollaoğlu
GÜNÜN VİDEOSU

İETT otobüsünde yangın çıktı: Yanan otobüsü elinde yangın tüpü varken üfleyerek söndürmeye çalıştı

İstanbul Kağıthane'de İETT'ye bağlı halk otobüsünün motor kısmında yangın çıktı. Aracın şoförü yangını üfleyerek söndürmeye çalışınca ortaya ilginç bir manzara çıktı. İşte o anlar...