Kanlar içinde kalmasına rağmen yarışı kazandı!

Avrupa Atletizm Şampiyonası'nda kadınlar maraton koşusu çok ilginç bir olaya sahne oldu.

Avrupa Atletizm Şampiyonası'nda kadınlar maraton koşusu, atletleri epey zorladı. Mücadeleyi Belaruslu atlet Volha Mazuronak 2.26.22'lik derecesiyle birinci sırada bitirdi. Fransız Clemence Calvin 2.26.28 ile ikinci, Çek Eva Vrabcova 2.26.31 ile üçüncü sırayı aldı.

Skorer'in haberine göre; Yarışın galibi olarak altın madalyayı elde eden Mazuronak, diğer atletlerle olduğu kadar yaşadığı sağlık sorunuyla da mücadele ederek kazandı. Yarışın özellikle ilk bölümlerinde bir çok kez burnu kanayan Belaruslu sporcu, yüzünün kan içinde kalmasına rağmen koşmaya devam edince ortaya da ilginç görüntüler çıktı.

MENDİLLE KANAMAYI DURDURMAYI ÇALIŞTI

Zaman zaman kendisine uzatılan bir mendil yardımıyla kanamayı dudurmaya çalışan ve koşusunu sürdüren atlet, yarışın sonunda mutlu sona ulaşmayı başardı. Türk sporculardan Tubay Erdal 2.43.10'luk zamanla 35. sırayı alırken, Ümmü Kiraz 2.45.28 ile 37., Elif Dağdelen 2.50.59 ile 44. sırayı aldı. Elif Dağdelen yarış sonunda nefes yetmezliği sıkıntısı çekti. Ambulans ile hastaneye kaldırılan sporcuya oksijen takviyesi yapıldı. Oksijen yetmezliği yaşayan Dağdelen'in 2 saat sonra gözlerini açtığı, bir süre kontrol amaçlı hastanede tutulduğu bildirildi.

Kanlar içinde kalmasına rağmen yarışı kazandı! ile ilgili etiketler Berlin Mazuronak maraton