Kamu üniversitelerinde bir ilk kez İslam İktisadi ve Finans bölümü açıldı

Sakarya Üniversitesi’nde İslam İktisadi ve Finans Bölümü açıldı. Bölüm mezunlarının katılım bankalarında, katılım sigortacılığı şirketlerinde iş gücü talebini karşılaması bekleniyor.

Sakarya Üniversitesi bünyesinde bulunan İslam Ekonomisi ve Finansı Uygulama ve Araştırma Merkezi (İSEFAM), bir süredir ulusal ve uluslararası çalıştaylar, kongreler, konferanslar ve bazı ‘akademik’ faaliyetler düzenliyordu.

BU ALANDA BİR İLK

Yeni bölüm ayrıca kamu üniversiteleri arasında bu alanda açılan "ilk" lisans bölümü olma özelliği taşıyor. İslam İktisadı ve Finans bölümünün de İSEFAM'ın gerçekleştirdiği faaliyetlerle destekleneceği öğrenilirken ‘bölüm mezunlarının katılım bankalarında, katılım sigortacılığı şirketlerinde ve tasarrufa dayalı faizsiz finans hizmeti veren şirketlerdeki iş gücü talebini karşılaması’ hedefleniyor.

 

Kamu üniversitelerinde bir ilk kez İslam İktisadi ve Finans bölümü açıldı ile ilgili etiketler İslam İslam İktisadi ve Finans Bölümü sakarya üniversitesi finans kamu üniversitesi
GÜNÜN VİDEOSU

Kastamonu'da şiddetli yağış! Dereler taştı, okullar tatil edildi

Kastamonu'nun İnebolu ilçesinde şiddetli yağış nedeniyle hayat durma noktasına geldi. İnebolu Çayı'nda ortaya çıkan görüntüler ise oldukça korkutucu.