Kahramanmaraş Ekinözü Kaymakamı Mesut Coşkun evinde ölü bulundu!

Kahramanmaraş'ın Ekinözü İlçe Kaymakamı Mesut Coşkun evinde başından vurulmuş halde bulundu. Polis, kaymakamın ölüm nedenini belirlemek için inceleme başlattı.

Kahramanmaraş'ta görevli genç kaymakam, makam odasında başından vurulmuş halde bulundu.

İhlas Haber Ajansı'nın aktardığı bilgilere göre; acı olay Ekinözü ilçesinde meydana geldi.

Ekinözü İlçe Kaymakamı Mesut Coşkun’un şoförü, sabah saatlerinde kaymakamı makama götürmek için konuta gitti ancak ulaşamadı. Bunun üzerine polis ve sağlık ekiplerini arayan şoför, durumu ihbar etti.

KAYMAKAM NASIL ÖLDÜRÜLDÜ?

Polis, kaymakamın konutuna girdiğinde Coşkun’u silahla kafasından vurulmuş halde buldu. Sağlık ekipleri kontrol ettiğinde Coşkun’un hayatını kaybettiğini belirledi.

Coşkun’un cenazesi otopsi için Adli Tıp Kurumu morguna kaldırıldı. Polis, kaymakamın nasıl öldüğünü belirlemek için inceleme başlattı.

BEKAR VE KIRIKKALELİYDİ 

Kaymakamın bekar ve Kırıkkaleli olduğu öğrenildi.

Kaymakam’dan geriye ise bir önceki görev yaptığı Afyonkarahisar’ın Daskırı ilçesinde çekilen görüntüleri kaldı.

BAKAN YERLİKAYA'DAN MESAJ

Sosyal medya hesabından açıklama yapan İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, "Bugün Ekinözü Kaymakamımız Mesut Coşkun maalesef evinde hayatını kaybetmiştir. Konuyla ilgili adli tahkikat başlatılmıştır. Hayatını kaybeden Kaymakamımıza Allah’tan rahmet, kederli ailesi ve yakınlarına sabırlar diliyorum." ifadelerini kullandı.

Kahramanmaraş Ekinözü Kaymakamı Mesut Coşkun evinde ölü bulundu!

KAYMAKAM MESUT COŞKUN KİMDİR?

1993 yılında Kırıkkalenin Balışeyh ilçesinde doğdu. İlk, Orta ve Lise öğrenimini memleketi Kırıkkale’de tamamladı. Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri Bölümünden 2016 yılında mezun oldu. 2018 yılında T.C İçişleri Bakanlığı tarafından yapılan Kaymakam Adaylığı sınavını kazanarak 107. Dönem Mülki İdare Amiri olarak Kaymakamlık mesleğine intisap etti. Çanakkale Valiliği Kaymakam Adayı olarak göreve başladı. Sırasıyla Ağrı- Doğubayazıt ve Trabzon- Beşikdüzü ilçelerinde kaymakam refikliği stajı yaptı. Afyonkarahisar-Dazkırı ve Burdur-Karamanlı ilçelerinde kaymakam vekilliği stajı yaptı. İçişleri Bakanlığı Eğitim Dairesi Başkanlığınca düzenlenen 107.Dönem Kaymakamlık kursunu Üstün Başarı derecesi ile tamamladı. Sırasıyla Kastamonu-İhsangazi ve Artvin - Kemalpaşa Kaymakamı olarak görev yaptı. 23.08.2023 tarih ve 2023/388 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararı ile Ekinözü Kaymakamı olarak atanan Mesut Coşkun 07 Eylül 2023 tarihi itibari ile ilçedeki görevine başladı.

Kahramanmaraş Ekinözü Kaymakamı Mesut Coşkun evinde ölü bulundu! ile ilgili etiketler Kahramanmaraş Ekinözü kaymakam
GÜNÜN VİDEOSU

Türkiye’nin savaş uçağı KAAN'ın yeni görüntüleri paylaşıldı: KAAN'ı bir de kendi sesinden dinleyin!

Türk Havacılık Uzay Sanayii, Milli Muharip Uçağı KAAN'ın uçuşuna dair yeni görüntüler paylaştı. Paylaşıma "KAAN’ı bir de kendi sesinden dinleyelim" notu düşüldü.