Kadın örgütlenmelerden TKP'ye 'bölücülük' tepkisi

İstanbul Sözleşmesi tartışmaları gündemin üst sıralarında yer alırken, bazı kadın örgütlenmeler Türkiye'nin çeşitli noktalarında eylem hazırlığı yapıyor. Üç büyük şehirde söz konusu eylemler dışında eylem yapacağını duyuran Türkiye Komünist Partisi (TKP)'ne ise kadın örgütlenmelerinden tepki yağdı. İşte detaylar...

Kadın örgütlenmeler, İstanbul, İzmir ve Ankara başta olmak üzere birçok kentte eylem yapacağını duyurdu. 

İstanbul’da 'İstanbul Sözleşmesi'nden çıkılmaması' adına düzenlenecek eylemin adresi ise Kadıköy olacak. Uluslararası Af Örgütü (UAÖ) de protestoları gözlemlemek amacıyla Kadıköy’deki eyleme katılacağını duyurdu.

ÖRGÜTLENMELERDEN TKP'YE TEPKİ

Öte yandan söz konusu eylemler dışında farklı bir eylem düzenleyeceğini açıklayan TKP, sosyal medyada kadın örgütlenmelerin adeta 'hışmına' uğradı. 

Üç büyük ilde 'kadına şiddete karşı' toplanacağını açıklayan TKP, İstanbul Sözleşmesi'ne tepki amaçlı toplanmayı planlayanlar tarafından 'bölücülükle' suçlandı ve eleştirilerin hedefi haline geldi.

İşte o paylaşımlardan bazıları;

Kadın örgütlenmelerden TKP'ye 'bölücülük' tepkisi

Kadın örgütlenmelerden TKP'ye 'bölücülük' tepkisi - Resim : 2

Kadın örgütlenmelerden TKP'ye 'bölücülük' tepkisi - Resim : 3

Kadın örgütlenmelerden TKP'ye 'bölücülük' tepkisi - Resim : 4

Kadın örgütlenmelerden TKP'ye 'bölücülük' tepkisi - Resim : 5

Kadın örgütlenmelerden TKP'ye 'bölücülük' tepkisi - Resim : 6

 

Kadın örgütlenmelerden TKP'ye 'bölücülük' tepkisi ile ilgili etiketler TKP İstanbul Ankara İzmir Sosyal Medya İstanbul sözleşmesi