Kadın milletvekiline tepki çeken sözlerde bulunan Tanju Özcan: 'Asıl mağdur benim'

AK Partili kadın milletvekiline 'Ben evli barklı adamım' şeklinde tepki çeken söylemlerde bulunan CHP'li Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, özür dilemek yerine 'Asıl mağdur benim' dedi.

Kadın milletvekiline çirkin söylemlerde bulunan CHP'li Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, yine açıklamasıyla gündem oldu. 

Özcan, AK Partili belediye meclisi üyesi Hacer Çınar’a yönelik tepki çeken sözleriyle ilgili kendini savundu. Özcan mağdurun kendisi olduğunu belirterek, “Arkadaşlar ben olayın mağduruyum. Bir de çıkmış bazıları özür dile diyor. Ne özür dileyeceğim. Özür dilenecek bir şey yapmadım ben” diye konuştu. 

 'BEN OLAYIN MAĞDURUYUM'

Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, AK Parti'li kadın belediye meclisi üyesi Hacer Çınar'a yönelik tepki çeken sözleriyle ilgili kendini savundu. Bolu Belediye Meclisi Toplantısı'nda konuşan Özcan, mağdurun kendisi olduğunu belirterek, "16 Mayıs'ta bir meclis toplantısı yapıldı. Bu meclis toplantısında bazı diyaloglar geçti. Ne oldu da 16 gün geçtikten sonra birden bire bir linç kampanyasına maruz bırakılmaya çalışıldım. Aklınıza yeni mi geldi? Arkadaşlar ben olayın mağduruyum. Bir de çıkmış bazıları özür dile diyor. Ne özür dileyeceğim. Özür dilenecek bir şey yapmadım ben. Başta Ömer Çelik ve AK Parti Milletvekili Arzu Aydın olmak üzere, AK Parti'nin siyasi temsilcileri olmak üzere onlardan özür bekliyorum. Bu işler o kadar kolay ucuz mu yahu? Olayın mağduruyuz biz. Bir de eylem yapılıyor. Eylem yapmaya başlamışsınız bu güzel.  Muhalefete hazırlıktır bu." diye konuştu.

'EŞİM GELMİŞ KORKUDAN'

Tanju Özcan, "Ben mağduruyum olayın diyorum. Eşim gelmiş korkudan" diyerek, salonda bulunan eşine dönerek, "Bir şey olmaz hanım, korkma. Biz kurda kuşa kendimizi yem etmek istemeyiz merak etme." dedi. Özcan konuşmasına şöyle devam etti:

 "Ben hayatım boyunca kadınlara saygısızlık yapmadım. Geçen sefer bir olayı anlattım. Bundan dolayı yanlış anlaşılmaya açık diyerek amasız ve fakatsız özür diledim. Ama bu olayda özür dilenecek olan kişi benim."

 

 

Kadın milletvekiline tepki çeken sözlerde bulunan Tanju Özcan: 'Asıl mağdur benim' ile ilgili etiketler CHP Tanju Özcan tepki kadın milletvekili özür
GÜNÜN VİDEOSU

Artvin Hopa'da CHP'liler birbirine girdi! Seçim bürosunda yumruklar havada uçuştu...

Artvin’in Hopa ilçesinde CHP'nin İl Genel Meclisi aday listesi tartışmalara neden oldu. Yumrukların havada uçuştuğu kavga anları cep telefonu kamerasına yansıdı.