Kaçtıktan 25 gün sonra bulunan boğaya AHBAP Derneği talip oldu

Balıkesir'in Kepsut ilçesinde, Kurban Bayramının 1'inci günü kaçan boğa, 25 gün sonra bulundu. Sahibinin, boğayı 1 hafta sonra keseceğini söylemesi üzerine Haluk Levent'in kurucusu oldu AHBAP Derneği boğayı satın almak için harekete geçti.

Balıkesir'in Kepsut ilçesine bağlı kırsal İsaalan Mahalle Muhtarı Ramazan Kocabıyık, Kurban Bayramının 1'inci günü sabah saatlerinde sahibi olduğu boğayı kesmek için Yenice Mahallesi'ne getirdi. Kesim öncesinde kaçan boğa, bulunamadı. 3 Ağustos Çarşamba günü Kepsut Belediyesi'ne, Kayaeli Mahallesi'nde bir boğa bulundu ihbarı geldi. Bölgeye giden ekipler, boğanın Kocabıyık'a ait olduğunu tespit etti.

Kaçtıktan 25 gün sonra bulunan boğaya AHBAP Derneği talip oldu

OĞLUNUN SÜNNET DÜĞÜNÜNDE BOĞAYI KESECEĞİNİ SÖYLEDİ

Boğanın 25 gün sonra bulunmasının ardından sosyal medyadan paylaşım yapan Ramazan Kocabıyık, boğayı 1 hafta sonra oğlunun düğününde keseceğini söyledi. Durumdan haberdar olan ünlü sanatçı Haluk Levent'in kurusucu olduğu AHBAP Derneği, hayvanın kesilmemesi için harekete geçti.

Kaçtıktan 25 gün sonra bulunan boğaya AHBAP Derneği talip oldu - Resim : 2


BOĞAYA ÇİFTLİKLE BAKACAKLAR

Muhtar Kocabıyık boğayı kesmek istediğini söylerken, Haluk Levent ise hayvanın bu kadar direndiği düşüncesiyle, boğayı sahiplenip, bir çiftlikte bakılarak korunmasını sağlamak istedi. Konu ile ilgili Twitter hesabından bir paylaşımda bulunan Haluk Levent şu ifadelere yer verdi: ''Kurban edileceğini anladığı zaman ordan tüyen, kaçan , saklanan kurbanlıklara Ferdinand’ın çiftliği ev sahipliği yapmaya hazır 😊😊 Hemen ilgileniyoruz @Ahbap_Balikesir @Haydi_Ahbap''

Kaçtıktan 25 gün sonra bulunan boğaya AHBAP Derneği talip oldu - Resim : 3

Kaçtıktan 25 gün sonra bulunan boğaya AHBAP Derneği talip oldu ile ilgili etiketler AHBAP Haluk Levent Balıkesir Ramazan Kocabıyık