Kaçmak için keşif uçağı hazırlatmış!

2. Ordu Komutanı Orgeneral Adem Huduti’nin darbe girişimi gecesi, kaçmak için kendisine keşif uçağı hazırlattığı ortaya çıktı.

Hain darbe girişimi gecesi yaşananların detayları ortaya çıkmaya devam ediyor. 15 Temmuz darbe gecesi 2. Ordu Komutanlığı karargâhında icra subayı olarak görev yapan ve olaydan sonra tutuklanan Binbaşı Eyüp Gök ifadesinde cuntacılarla birlikte hareket eden 2'nci Ordu Komutanı Orgeneral Adem Huduti'nin, saat 00.00'da keşif uçağı hazırlattığını belirtti. Darbeciler, sabah saatlerinde ise Malatya 7. Ana Jet Üs Komutanlığı'ndan F-4 savaş uçaklarını kaldırmayı planladığı ancak, pistin kapatılmasıyla bu amaçlarına ulaşamadıkları belirlendi.

15 DAKİKA MUCİZESİ

15 Temmuz darbe gecesi 2. Ordu Komutanlığı karargâhında icra subayı olarak görev yapan ve olaydan sonra tutuklanan Binbaşı Eyüp Gök ifadesinde o gece yaşananları anlattı: Gök, Tuğgeneraller Mustafa Serdar Sevgili ve Zeki Karataş ile Albay Bahadır Erdemli ile birlikte Ordu Komutanı Adem Huduti'nin evine gittiklerini, ardından Huduti'nin de karargaha geldiğini söyledi. Bu sırada cuntacıların karargaha el koyduğunu söyleyen Gök, tüm generallerin Huduti'nin odasında toplandığını belirterek "Saat 00.00'da Sevgili, Karataş ve Erdemli yanıma gelerek, Adem Huduti Paşa'nın keşif uçağı ile gitmek istediğini söylediler. Ancak nereye gideceğini söylemediler. Ben de Kara Havacılık Komutanlığı'na gidip durumu anlattım. Onlar da uçağın 1 saat içinde hazır olacağını söylediler" dedi. (SABAH)

Kaçmak için keşif uçağı hazırlatmış! ile ilgili etiketler Haber
GÜNÜN VİDEOSU

Kenan Sofuoğlu'nun 4 yaşındaki oğlu şimdi de TIR kullandı

Eski motosiklet dünya şampiyonu Kenan Sofuoğlu'nun 4 yaşındaki oğlu Zayn Sofuoğlu, son olarak dev bir TIR'ın direksiyonuna geçti.