Jandarma Genel Komutanlığı'nda FETÖ operasyonu

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'nca terör örgütü FETÖ/PDY'nin Jandarma Genel Komutanlığındaki 'mahrem hizmetler' yapılanmasına yönelik soruşturmada 41 şüpheli hakkında gözaltı kararı verildi.

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'nca terör örgütü FETÖ/PDY'nin Jandarma Genel Komutanlığı'ndaki 'mahrem hizmetler' yapılanmasına yönelik soruşturmada 41 şüpheli hakkında gözaltı kararı verildiği öğrenildi.

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'ndan yapılan açıklamada "MİT, Emniyet Genel Müdürlüğü TEM ile SİBER Daire Başkanlıklarınca FETÖ/PDY silahlı terör örgütü mensuplarının deşifresine yönelik olarak yapılan çalışmalar sonucunda, örgütün Jandarma Genel Komutanlığındaki ‘mahrem hizmetler’ yapılanması içerisinde yer aldıkları tespit edilen; 5’i halen görevde, 36’sı geçici olarak görevden uzaklaştırılmış/ihraç edilmiş 36 Astsubay olmak üzere toplam 41 şüphelinin Ankara merkezli 32 ilde, 27.08.2021 tarihinden itibaren gözaltına alınmalarına karar verilmiştir. Şüphelilerin yakalanmasına yönelik işlemlere Ankara İl Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerince devam edilmektedir. Kamuoyuna saygı ile duyurulur." denildi.

Jandarma Genel Komutanlığı'nda FETÖ operasyonu ile ilgili etiketler Ankara Jandarma Genel Komutanlığı FETÖ Operasyon
GÜNÜN VİDEOSU

Hindistan'da korkunç kaza! 3 tren birbirine girdi: 288 ölü, 900'den fazla yaralı

Hindistan'da iki yolcu ve bir yük treninin çarpışması sonucu meydana gelen katliam gibi kazada son belirlemelere göre 288 kişi öldü 900'den fazla kişi de yaralandı.