İYİ Parti'den istifa etmişti! Milletvekili Nebi Hatipoğlu kararını verdi!

İYİ Parti ile yollarını ayıran milletvekili Nebi Hatipoğlu yeni partide karar kıldı. Hatipoğlu'nun görüş ayrılığının temelinde, parti genel merkezinin aksine AK Parti ve MHP ile iş birliği yapmasını istiyordu.

Eskişehir Milletvekili Nebi Hatipoğlu, geçtiğimiz günlerde partisinden istifa etmişti. Hatipoğlu'nun parti ile görüş ayrılığının temelinde, parti genel merkezinin aksine AK Parti ve MHP ile iş birliği yapmasını istiyordu.

Eskişehirli genç siyasetçi Nebi Hatipoğlu, "Türkiye ve Eskişehir sevdalısı bir insan olarak çıktığım siyaset yolculuğunda, Eskişehir Milletvekili seçildiğim İYİ Parti ile genel seçim sürecinden bu yana derin görüş ayrılıkları yaşamaktaydım” diyerek istifasını 2 Kasım tarihinde duyurmuştu.

YARIN AK PARTİ'YE KATILACAK

İstifa kararının ardından Cumhur İttifakı'na geçeceği iddia edilen Hatipoğlu kararını verdi. Gazeteci İsmail Saymaz, Hatipoğlu'nun AK Parti saflarına geçöeceğini duyurdu.

Çıkan iddiaların ardından genç vekille iletişime geçen Saymaz, telefon görüşmesinde Nebi Hatipoğlu'nun AK Parti'ye geçeceğini kendisinin doğruladığını söyledi.

İYİ PARTİ'DEN NASIL AYRILMIŞTI?

İYİ Parti'den istifa eden Eskişehir Milletvekili Nebi Hatipoğlu'nun Cumhur İttifakı'na katılacağı iddia edilmişti. Hatipoğlu, yerel seçimlerde İYİ Parti'nin Cumhur İttifakı ile ortak aday çıkarılmasını önermişti.

Milletvekili maaşını, biri Çamlıca Mahallesi’ne diğeri de Emek Mahallesi’ne yapılacak olan iki aşevi projesi bağışlayan Nebi Hatipoğlu, Europen (EUREN) CEO’su ve 2006 – 2008 seneleri arasında Eskişehirspor Başkanlığı yaptığı dönemde Kemal Unakıtan ve Vali Kadir Çalışıcı ile birlikte Eskişehirspor’u 12 yıl aradan sonra sıfır lira borçla Süper Lig'e çıkarmış taraftarın sevdiği bir isim.

İYİ Parti'den istifa etmişti! Milletvekili Nebi Hatipoğlu kararını verdi! ile ilgili etiketler
GÜNÜN VİDEOSU

İşte 5.1 büyüklüğündeki deprem sırasında Bursa'da yaşanan panik anı!

Merkez üssü Marmara Denizi Gemlik Körfezi olan 5.1 büyüklüğünde deprem sırasında Bursa'da panik anları güvenlik kameralarına böyle yansıdı.