İYİ Parti lideri Akşener kendisini yalanladı: Biz 28 Şubat’ın karşısında olduk

İYİ Parti grup toplantısında konuşma yapan İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, “Biz 28 Şubat’ın karşısında olduk” açıklaması şaşırttı. 28 Şubat post modern darbesi sürecinde İçişleri Bakanı olarak görev yapan Akşener'in 32. Gün'de yaptığı açıklamaları bir kez daha gündem oldu.

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener parti grup toplantısında konuştu. Akşener toplantıda ''Dün 28 Şubatların karşısında biz vardık, bugün milletimizin yanında biz vardık. Dün 'muhtar bile olamaz' diyenlerin karşısında biz vardık.'' ifadelerini kullandı. Arşivler ise Akşener’in söylediklerini adeta yalanlıyor.

“BEN İMZA ATTIM”

İşte Akşener'in Mehmet Ali Birand'ın sorularına verdiği cevaplar:

Akşener: Ben imza attım Milli Güvenlik Kurulu kararlarına, orada katılanlardan birisi olarak. Gönülden inanıyorum, uygulanacak. Uygulanması gerektiğine de gönülden inanıyorum. Eğer bir rezervim olsaydı orada konuşurdum.

Birand: Uygulanmasa bırakır mısınız hükümeti?

Akşener: Başka çaresi yok, uygulanacak!

Birand: Uygulanmadığını gördüğünüz takdirde istifa eder misiniz?

Akşener: Şimdi bakın, İçişleri Bakanı olarak ben, benim görev alanıma düşen ki, büyük bir çoğunluğu da bize düşüyor bu işin. Milli Güvenlik Kurulu kararlarının Milli Eğitime düşen var, Diyanet'e düşen var, Adalet Bakanlığı'na düşen var. Şimdi Adalet Bakanlığı çalışıyor. Onlar da bir genelde yayınladı. Ben uygulamayacağım. Milli Güvenlik Kurulu kararları uygulanacak.

Birand: Kıyafet yasası mesela en kolay uygulanacak olan.

Akşener: Evet

Birand: Ve bir tülü uygulanamıyor.

Akşener: Uygulanacak, göreceksiniz uygulanacak.

 

İYİ Parti lideri Akşener kendisini yalanladı: Biz 28 Şubat’ın karşısında olduk ile ilgili etiketler Meral Akşener