İtalya Serie A'da şampiyon olan Milan'ın teknik direktörü Pioli'nin şampiyonluk madalyası bulundu

İtalya Birinci Futbol Ligi'nde (Serie A) 11 yıl sonra şampiyon olan Milan'ın teknik direktörü Stefano Pioli, kutlamalar sırasında kaybettiği madalyasına kavuştu. Kaybolan madalya, yaşları 20 ile 25 arasında değişen üç genç tarafından bulundu. Gençlerin madalyayı İtalyan jandarmasına (Carabinieri) teslim ettikleri kaydedildi. 56 yaşındaki teknik adam, kutlamalar sırasında madalyasını kaybetmesine ilişkin "Madalyamı boynumdan çaldılar. Bulmama yardımcı olun. Lütfen geri getirin" demişti.

İtalyan basınına yansıyan haberlere göre, Milan'ın geçen Pazar günü Sassuolo'yu 3-0 yendiği maçın ardından şampiyonluk kutlamaları sırasında kaybolan madalya, yaşları 20 ile 25 arasında değişen üç genç tarafından bulundu.

JANDARMAYA TESLİM ETTİLER

Gençlerin madalyayı, statta saha ile soyunma odası arasındaki bir noktada bulduğu ve daha sonra avukatları aracılığıyla İtalyan jandarmasına (Carabinieri) teslim ettikleri kaydedildi.

SORUŞTURMA DEVAM EDİYOR

Gençlerin söz konusu madalyayı Instagram hesaplarında da "Teşekkürler Pioli" notuyla paylaşması dikkati çekti. Jandarmanın, madalyanın nasıl kaybolduğuna ve tekrar nasıl bulunduğuna ilişkin soruşturmasının devam ettiği basına yansıdı.

56 yaşındaki teknik adam, Sassuolo maçının ardından Mapei Stadı'ndaki kutlamalar sırasında madalyasını kaybetmesine ilişkin açıklamasında, "Madalyamı boynumdan çaldılar. Bulmama yardımcı olun. Lütfen onu geri getirin. O sahip olduğum tek madalya" demişti. Serie A Lig yönetimi ise Pioli'ye madalyanın yenisini vereceğini duyurmuştu.

İtalya Serie A'da şampiyon olan Milan'ın teknik direktörü Pioli'nin şampiyonluk madalyası bulundu ile ilgili etiketler Milan İtalya Serie A madalya Pioli
GÜNÜN VİDEOSU

Hawaii'deki Kilauea Yanardağı'nda patlama! İşte o görüntüler

Hawaii'deki Kilauea Yanardağı'nda patlama meydana geldi. Faaliyete geçen yanardağ helikopter ile böyle görüntülendi...