İsveç NATO görüşmelerini askıya aldı

İsveç Dışişleri Bakanı Tobias Billström, ülkesinin Ankara ile NATO görüşmelerine ara verdiğini açıkladı.

İsveç yönetimi terör örgütü PKK'nın provokasyonlarına izin verdi, StoCkholm'deki Türk Büyükelçiliği önünde Kuran'ı Kerim'e saygısızlık yapılmasına engel olmadı.

Türkiye, bu eylemlerin ardından tepkisini en üst düzeyde dile getirdi,

Üçlü Madrid mutabakatındaki taahhütlerini yerine getirmediği müddetçe İsveç'in NATO üyelik sürecine onay vermeyeceğini yineledi.

Bu gelişmelerin ardından İsveç Dışişleri Bakanı Tobias Billström, Türkiye ile yürütülen NATO görüşmelerine ara verildiğini duyurdu.

Billström, buna rağmen, hükümetin umudunun bu yaz NATO'ya tam üye olmak olduğunu belirtti.

Bu yıl 11-12 Temmuz'da Litvanya'nın başkenti Vilnius'ta yapılacak olan NATO zirvesine kadar üyeliğin gerçekleşmesini beklediklerini ifade etti.

TÜRKİYE KAPIYI KAPATTI

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, geçtiğimiz hafta düzenlenen Kabine Toplantısının ardından İsveç'in alçak provokasyona izin vermesine tepki göstererek İsveç'in NATO üyeliğine icazet vermeyeceklerini vurgulamıştı.

İsveç NATO görüşmelerini askıya aldı ile ilgili etiketler Son dakika İsveç NATO
GÜNÜN VİDEOSU

Sidney'de ayin sırasında kan donduran olay! Gazze ile ilgili vaaz veren piskopos bıçaklandı...

Avusturalya’nın Sidney kenti yakınlarında vaaz veren piskopos, Gazze’deki deneyimlerini anlatıp, Gazze’de küçük çocukların öldürülmemesi gerektiğini belirtirken bıçaklı saldırıya uğradı. O anlar saniye saniye YouTube'da canlı yayınlandı.