İstiklal Marşı'na saygısızlık yapan Ermeni hakem hakkında flaş karar! Cezalandırıldı...

Moldova'da düzenlenen U15 Avrupa Halter Şampiyonası'na Türkiye'nin Milli Marşı'na saygısızlık eden Ermeni hakem Nazik Avdalyan cezalandırıldı.

Azerbaycan'da yayınlanan Oxu haber sitesinin aktardığı habere göre Kişinev'de düzenlenen şampiyonada madalya töreni sırasında Türkiye'nin İstiklal Marşı okunurken salondaki herkes saygı göstergesi olarak ayağa kalktı. Ancak Ermeni hakem Nazik Avdalyan ise marşı dikkate almayarak telefonuyla oyalandı.

YEDEK HAKEMLİĞE DÜŞÜRÜLDÜ

Avdalyan'ın bu saygısızlığı şampiyona yetkilileri tarafından cezalandırıldı. Ermeni hakem, as hakemlikten alınarak görevi yedek hakemliğe düşürüldü.

TÜRKİYE'YE MADALYA YAĞMURU

Moldova’nın Kişinev şehrinde organize edilen 2023 U15 ve Yıldızlar Avrupa Şampiyonası’nda sporcularımız madalya kazanmaya devam ediyor. Organizasyonun dördüncü gününde Yıldız Bayanlarda 40 Kiloda yarışan Yağmur Melek Şahin, Koparmada 56 kilo, silkmede 71 kilo, toplamda da 127 kiloluk dereceleriyle 3 altın madalya kazanarak Avrupa Şampiyonu oldu. Milli sporcumuz silkmedeki 71 kiloluk kaldırışıyla U-15 Avrupa Rekorunun yeni sahibi oldu.

Yıldızlar 45 kilo kategorisinde mücadele eden Milli sporcumuz Ezgi Kılıç, koparmada 62, silkmede 76 ve toplamda 138 kiloluk derecelerle yine 3 altın madalya kazanarak Avrupa şampiyonu oldu.  

Türkiye Halter Federasyonu Başkanı Talat Ünlü sporcularımızı ve antrenörlerimizi kazanılan madalyalardan dolayı tebrik etti.

İstiklal Marşı'na saygısızlık yapan Ermeni hakem hakkında flaş karar! Cezalandırıldı... ile ilgili etiketler Ermeni

Sitene Ekle

GÜNÜN VİDEOSU

Starbucks protestocusu önce kahve içenlere küfür etti sonra polise tokat attı

Niğde’de İsrail'i protesto amacıyla Starbucks'ta oturanları protesto etmek isteyen bir şahıs, müşterilere küfür ve hakaret edince tartışma çıktı. Olay yerine gelen polise de saldıran şahıs gözaltına alındı.