İşte CHP’li belediyenin 3 yıldır atık su problemini çözemediği yurt

Gençlik ve Spor Bakanı Kasapoğlu’nun söz ettiği, CHP’li belediyenin atık su problemini çözemediği yurdun Muğla’da olduğu ortaya çıktı. Edinilen bilgiye göre, 17 Aralık 2018’de belediyeye yazı yazılarak yurdun içme suyu, kanalizasyon ve diğer alt yapı hizmetlerini sağlaması talep edildi. Kanalizasyon hattı çekmeye yanaşmayan belediye 2019’da taahhüt ettiği içme suyu çalışmasına ancak birkaç gün önce başladı.

Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu’nun sözünü ettiği yurdun CHP’li Büyükşehir Belediye tarafından yönetilen Muğla’da olduğu ortaya çıktı.

Yeni Şafak’ta yer alan habere göre, Gençlik ve Spor Bakanlığı ildeki kapasitesini artırmak için 3 etap halinde hizmete alınacak toplam 5 bin 400 kapasiteli öğrenci yurdu projesi hazırladı. Projenin ilk etabı 9 Mayıs 2018’de başlanarak 28 Ekim 2020’de tamamlandı.

CHP’Lİ BELEDİYE YÜKÜMLÜLÜKLERİNİ YERİNE GETİRMEDİ

2. Etap ise 31 Mayıs 2021 tarihinde hizmete hazır hale geldi. İşi üstlenen firma inşaatı tamamlasa da CHP’li belediye yükümlülüklerini bir türlü yerine getirmedi. Yurt projesi ihale edildikten sonra 17 Aralık 2018’de Muğla Büyükşehir Belediye Başkanlığına yazı yazılarak yurt inşaatlarının içme suyu, kanalizasyon ve diğer alt yapı hizmetlerinin sağlanması talep edildi.

SÜREÇ AĞIR İLERLEDİ

CHP’li belediye içme suyunun bağlanacağını bildirdi, ancak kanalizasyon hattı çekmeye yanaşmadı. Gerekçe olarak da şehir kanalizasyon hattının dolu olduğu, yeni eklemeleri kaldıramayacağı belirtildi. Bunun üzerine bakanlık yurtlara ileri atık sistemi kurdu. Ancak içme suyu ile ilgili çalışmalar da oldukça ağır ilerledi. Belediye 2019 yılında yapmayı taahhüt ettiği su ile ilgili çalışmalara daha birkaç gün önce başladı. Diğer tüm çalışmaları biten, döşemeleri tamamlanan yurt, CHP’li belediyenin çalışmalarını tamamlamasını bekliyor.

 

İşte CHP’li belediyenin 3 yıldır atık su problemini çözemediği yurt ile ilgili etiketler CHP Gençlik ve Spor Bakanı yurt muharrem kasapoğlu atık su