İşte ABD'nin "çekilme" kararının perde arkası...

Reuters, Suriye'nin kuzeyinde çok sayıda askeri ve üssü bulunan ABD'nin ülkeden tamamen çekilmeyi değerlendirdiğini duyurdu. Uzun yıllar Washington'da gazetecilik yapan, 24 TV programcısı Selim Atalay bu son dakika gelişmesiyle ilgili önemli değerlendirmelerde bulundu

Türkiye'nin Fırat'ın doğusuna operasyon düzenleyeceğini açıkladığı bir dönemde, ABD'den "Suriye'den çekilmeyi düşünüyoruz" açıklaması geldi.

Reuters'a konuşan ABD'li bir yetkilinin, "ABD, Suriye'den tüm askerlerini çekmeyi değerlendiriyor" dediği öğrenildi.

TRUMP TALİMAT VERDİ!

Uzun yıllar ABD'de Washington temsilciliği yapan Selim Atalay bu sıcak gelişme üzerine sosyal medyada önemli değerlendirmelerde bulundu.

Trump'ın Suriye'den çekilme niyetini Bakan Çavuşoğlu'na daha önce bildirdiğini hatırlatan Atalay, "ABD savuna Bakanlığı yetkilisine göre ABD askerinin suriyeden DERHAL ve TÜMÜYLE çekilmesi için planlama başladı. Donald Trump kesin emir verdiyse Pentagon uygulamak zorunda... O yüzden böyle apar topar, DERHAL VE TÜMÜYLE çekilme tam Trump stili" ifadelerini kullandı.

"Bu karar Türkiye’nin operasyonunu nasıl etkileyecek?" sorusuna da yanıt arayan Selim Atalay şu bilgileri paylaştı;

"Türkiye'yi oyalama maksadıyla haberin yayılma ihtimali zayıf… Bu net Politika beyanı Duyulması bile otorite sarsar... ABD Suriye mevzilerini kime terk edecek?" / SuperHaber

 

İşte ABD'nin "çekilme" kararının perde arkası... ile ilgili etiketler Donald Trump ABD Suriye