İşte 2019'un kainat güzeli...

90 ülkeden güzellerin katıldığı yarışmada Miss Universe tacını Miss Güney Afrika Zozibini Tunzi taktı.

ABD'nin Georgia eyaletinin Atlanta şehrinde, bu yıl 68. düzenlenen Miss Universe 2019 (Kainat Güzeli) ödülleri sahiplerini buldu.

Atalanta'daki Tyler Perry Stüdyoları'nda gerçekleşen 68. Miss Universe yarışmasında; Miss Meksika Sofia Aragon, Miss Tayland Paweensuda Drouin, Miss Endonezya Frederika Cull, Miss Fransa Maëva Coucke, Miss İzlanda Birta Abiba, Miss Peru Kelin Rivera, Miss Güney Afrika Zozibini Tunzi, Miss Porta Riko Madison Anderson, Miss Kolombila Gabriela Tafur Nader ve Miss ABD Cheslie Kryst son 10 isim arasına kaldı.

Son 5 finalist ise Miss ABD Cheslie Kryst, Miss Meksika Sofía Aragón, Miss Güney Afrika Zozibini Tunzi, Miss Miss Peru Kelin Rivera ve Miss Porto Riko Madison Anderson oldu. Yarışkada Miss Meksika Sofía Aragón üçüncü, Miss Porto Riko Madison Anderson ikinci seçildi. Miss Universe tacını ise Miss Güney Afrika Zozibini Tunzi taktı.

Yarışmada Türkiye'yi temsil eden ve dereceye giremeyen Miss Turkey Universe 2019 Bilgi Nur Aydoğmuş, Instagram'dan yaptığı açıklamada "Hayatımın en güzel yolculuğu bugün sona erdi. Benimle olan, bu yolculukta beni destekleyen, güzel enerjiler gönderen herkese çok teşekkür ederim." dedi ve yeni kainat güzeli Zozibini Tunzi'yu tebrik etti.

İşte 2019'un kainat güzeli...

İşte 2019'un kainat güzeli... - Resim : 2

İşte 2019'un kainat güzeli... - Resim : 3İşte 2019'un kainat güzeli... - Resim : 4

İşte 2019'un kainat güzeli... ile ilgili etiketler 2019 kainat güzeli 2019 miss universe miss universe