İstanbul'un ünlü gece kulübü Reina'ya terör saldırısı...

Ortaköy'deki bir gece kulübünde silahlı saldırı gerçekleştirildi. Terör saldırısında, biri polis 39 kişi hayatını kaybetti.

Beşiktaş Ortaköy'de bir gece kulübünde saat 01.15 sıralarında gerçekleşen terör saldırısında 39 kişi hayatını kaybetti. Saldırıda yaralananlardan 4'ü ağır 65 kişinin hastanelerdeki tedavisi devam ediyor.

Ortaköy'deki bir gece kulübüne gelen kimliği henüz belirlenemeyen bir kişi, silahla etrafa ateş açtı. Saldırının ardından olay yerine çok sayıda ambulans ve polis ekibi yönlendirildi.

010120171054323333676_3.jpg

Özel harekat polislerinin gece kulübüne operasyonu sonrasında, sağlık ekipleri yaralılara müdahale etti. Yaralılar gece kulübünden çıkarılarak olay yerinde bekleyen çok sayıda ambulansla, başta Şişli Hamidiye Etfal Eğitim ve Araştırma Hastanesi olmak üzere çevredeki hastanelere kaldırıldı.

Saldırı sırasında 700 davetlinin olduğu öğrenilen gece kulübünün bulunduğu cadde çift yönlü olarak trafiğe kapatılarak geniş güvenlik önlemleri alındı.

010120171054433338967_3.jpg

- Bakanlar olay yerinde inceleme yaptı

Saldırının ardından İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Hakkari'nin Yüksekova ilçesinden, Sağlık Bakanı Recep Akdağ da Ankara'dan İstanbul'a geldi.

Soylu, Atatürk Havalimanı'nda basın mensuplarına açıklama yaptıktan sonra Bakan Akdağ, Vali Şahin, Emniyet Müdürü Mustafa Çalışkan ile saldırının gerçekleştiği yere giderek incelemelerde bulundu.

010120171054533336586_3.jpg

Ardından bakanlar Soylu ve Akdağ, beraberindekilerle hastanelerde tedavisi devam eden yaralıları ziyaret etti.

İlk açıklamayı Vali Şahin yaptı

İstanbul Valisi Vasip Şahin ise saldırıya ilişkin yaptığı ilk açıklamada, şunları kaydetti:

"Saat 01.15 sıralarında bir terörist uzun namlulu silahla önce kapı önünde bekleyen polis memurumuzu şehit ederek, sonra bir vatandaşımızı şehit ederek içeri girmesi sonucu maalesef içeride çok vahşice, acımasızca, orada sadece yılbaşını kutlamak ve eğlenmek üzere gelmiş masum insanların üzerine çok acımazca kurşun yağdırarak maalesef bugünkü olayı meydana getirmiştir. Bu bir terör saldırısıdır. Şu ana kadar kadar yapılan tespitlere göre en az 35 vatandaşımız hayatını kaybetmiştir. Bunların bir tanesi polis memuru, yine en az 40 yaralımız hastanelerde tedavi altındadır. Konuyla ilgili detaylı araştırmalar yapılıyor. Arkadaşlar onun üzerinde çalışıyor. Bundan sonra daha detaylı açıklamalar sizlerle ayrıca paylaşılacaktır. Şu anda paylaşabileceğim kısaca bilgiler bunlardır."

010120171055093332233_3.jpg

GECE KULÜBÜ ÇALIŞANI, DEHŞET ANLARINI ANLATTI

Beşiktaş'ta saldırının gerçekleştiği gece kulübü çalışanı, dehşet anlarını anlattı.

Beşiktaş'ta meydana gelen saldırının ardından Şişli Hamidiye Etfal Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne gelen gece kulübü çalışanı, o anları anlattı. Gece kulübünde garson olarak çalıştığı öğrenilen kişi, "Birden panik, aşağı indik saklandık. Arkadaşımı getirdim. Panikledik atladım yere. İki kişilermiş birini gördüm. İçeride çok yaralı var. Mekanda 500-600 kişi kadar vardı" ifadelerini kullandı.

POLİS DENİZDEN DE GECE KULÜBÜNÜN ETRAFINI SARDI

Beşiktaş Ortaköy'de bir gece kulübüne yapılan silahlı saldırı sonrası polis gece kulübünü hem karadan hem de denizden sardı. Öte yandan gece kulübünde bulunanların bazılarının denize atladığı ve deniz polisinin vatandaşları kurtarmaya çalıştığı öğrenildi.

Ortaköy'de bulunan gece kulübüne silahlı saldırı sonrası polis gece kulübüne saldırganları yakalamak için operasyon başlattı. Polis karadan gece kulübünün etrafını sararken, deniz polisi de denizden olaya müdahale etti. Öte yandan gece kulübünden bulunan bazı vatandaşların saldırıdan kurtulmak için denize atladığı deniz polisinin de şahısları kurtarma çalışması yaptığı öğrenildi.

010120171055273335252_3.jpg

Teröristlerden birinin olay yerine taksi ile geldiği ancak yanlız olmadığına dair güçlü bilgiler var. Kimlerden yardım aldığı araştırılıyor.

Gece kulübüne gelişinde önce görevli polisi öldüren teröristin kapıda bekleyen müşterileri yaylım ateşine tutup üç kişiyi öldürdükten sonra içeri girip katliam yaptığı bildiriliyor.

Saldırgan teröristin uzun namlulıu silaha ait 6 yedek şarjör ile Reina'ya geldiği ve bütün mermileri kullanarak katliamı gerçekleştirdiği de gelen bilgiler arasında.

Montuunu değiştirerek kacmaya çalışan terörist ve ona yardım edenlerin yakalanması için yoğun bir çalışma yürütülüyor.

İstanbul'daki saldırı sonrası olay yerinden ilk görüntüler...
Kare kare dehşet gecesihttps://t.co/Gk8dGb93PG pic.twitter.com/c3kP3O2GOA

— SuperHaber (@superhabertv) 1 Ocak 2017
İstanbul'un ünlü gece kulübü Reina'ya terör saldırısı... ile ilgili etiketler Haber