İstanbul'un göbeğinde kapçak dehşeti! Polis, scooter ile takip edip yakaladı

İstanbul Şişli'de bir kapkaççı sokakta yalnız yürüyen bir kadının çantasını alarak kayıplara karıştı. Kadının şikayeti üzerine harekete geçen polis ekipleri, şüpheliyi scooter ile takip ederek yakaladı. Yaşanan kapkaç ve polisin takip anları güvenlik kamarasına yansıdı.

Şişli Meşrutiyet Mahallesi’nde geçtiğimiz günlerde gece saatlerinde yaşanan olayda, bir kapkaççı sokak içerisinde yalnız yürüyen Moğolistanlı B.B. isimli kadını takip etmeye başladı. Telefona bakarak yürüdüğü sırada arkasından yanaşan kapkaççı, kadının elindeki telefonu bir anda çalarak hızla kaçtı. Kapkaçın şokunu atlatamayan kadın, bir süre sonra sokak içerisinde kapkaççının arkasından koşsa da, şüpheli şahıs kaçarak kayıplara karıştı.

İstanbul'un göbeğinde kapçak dehşeti! Polis, scooter ile takip edip yakaladı

Moğolistanlı kadın en yakın polis merkezine giderek yaşadığı olayı anlatarak polisten destek istedi. İhbar üzerine çalışma başlatan Şişli İlçe Emniyet Müdürlüğü Harbiye Polis Merkezi Amirliğine bağlı Görüntü İzleme ve İnceleme timi, çevrede bulunan güvenlik kameralarını tek tek inceledi. Görüntüleri inceleyen polis ekipleri, şahsın emniyette kaydı bulunan Y.N. isimli şahıs olduğunu tespit etti. Şahsın kaçış güzergahına kadar görüntüleri takip eden polis ekipleri, Y.N.’nin bindiği ticari taksiden Fatih İskenderpaşa Mahallesi’nde indiğini belirledi.

İstanbul'un göbeğinde kapçak dehşeti! Polis, scooter ile takip edip yakaladı - Resim : 2

POLİSİN YAKALADIĞI KAPKAÇÇI TUTUKLANDI

Araştırmalarını o yönde yoğunlaştıran ekipleri karşısında gören Y.N., bir anda kaçmaya başladı. Bu sırada bir komiser, sokakta bulunan elektrikli scootere binerek sokak sokak gezip şahsı aradı. Şahsı görünce harekete geçerek scooterle kovalayan polis memuru, Y.N. isimli kapkaççıyı kısa sürede yakalayarak gözaltına aldı. Emniyette işlemleri tamamlanan kapkaççı, çıkarıldığı adli makamlarca tutuklanarak cezaevine gönderildi.

İstanbul'un göbeğinde kapçak dehşeti! Polis, scooter ile takip edip yakaladı - Resim : 3

O ANLAR KAMERAYA YANSIDI

Şişli’de yaşanan kapkaç anı ve polisin scooterle kovaladığı anlar kameraya yansıdı. Görüntülerde, kapkaççının Moğolistanlı kadına arkadan yanaşarak telefonu çalıp kaçtığı ve sonraki günde polisin scooterle takip ederek yakaladığı görülüyor.

İstanbul'un göbeğinde kapçak dehşeti! Polis, scooter ile takip edip yakaladı - Resim : 4

İstanbul'un göbeğinde kapçak dehşeti! Polis, scooter ile takip edip yakaladı ile ilgili etiketler İstanbul Şişli Kapkaç polis scooter