İstanbullulara bir eziyet daha! İmamoğlu: Günde 40-50 bin araç geçecek diye ben niye para harcayayım

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, 70 dakikalık mesafeyi 5 dakikaya indirecek Dolmabahçe-Levazım Tüneli hakkında, "Günde 40-50 bin araç geçecek diye ben niye para harcayayım?" dedi. AK Parti İstanbul İl Başkanlığı, İmamoğlu'na tepki gösterdi.

Mega kent İstanbul'un trafik sorunu her geçen büyüyor. Toplu taşımada da sürekli sorunlar yaşanan İstanbul'un Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu yapımını durdurduğu Dolmabahçe-Levazım Tüneli'yle ilgili konuştu.

Yapımını durdurduğunu projenin yakınında bulunan Maçka Parkı’nda inceleme yaparken konuşan İmamoğlu, 70 dakikalık mesafeyi 5 dakikaya indirecek projeyle ilgili, "Günde 40-50 bin araç geçecek diye ben niye para harcayayım?" dedi.

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun bitirilmesi halinde Taksim, Kabataş, Kağıthane, Zincirlikuyu, Levent, Etiler ve Ortaköy bölgelerindeki trafiği rahatlatacak projeyle ilgili yaptığı bu açıklaması tepkileri de beraberinde getirdi.

İstanbullulara bir eziyet daha! İmamoğlu: Günde 40-50 bin araç geçecek diye ben niye para harcayayım

AK PARTİ İSTANBUL İL BAŞKANLIĞINDAN TEPKİ: BİZ BUNU DÜŞÜNEMEDİK

AK Parti İstanbul İl Başkanlığı'ndan İmamoğlu'nun sözlerine şu ifadelerle tepki gösterdi:
"Bunu biz düşünemedik!.. İstanbul'a; tüneller, yollar, köprüler, sayısız eser kazandırdık ama trafik sorununda çözümün, ulaşım projelerini durdurmak olduğunu düşünemedik. Metro ile tüneli birbirinin alternatifi olarak gören bu anlayış, trafik sorununa hiçbir çözüm getiremez.AK Partili İBB döneminde inşasına başlanan Dolmabahçe-Levazım Tüneli, iki ayrı tüp şeklinde projelendirildi. Her biri 3.850 metre uzunluğuna sahip tünelin toplam uzunluğu 7.700 metre. Her bir tüpte 2 şeritli yol planlandı. Proje sayesinde; Taksim, Kabataş ve Kağıthane yönünden gelen araçlar; Zincirlikuyu, Levent, Etiler ve Ortaköy yönüne kesintisiz bir şekilde ulaşabilecekti. Böylece Dolmabahçe-Levazım arasında 70 dakikayı bulan yolculuk süresi 5 dakikaya inecekti. AK Parti döneminde yapımı hızla devam eden projede, tünelin 1.400 metrelik kısmının imalatları tamamlanmıştı. Bugüne kadar da yaklaşık 220 milyon TL'lik yatırım yapılmıştı. İstanbul trafiğine adeta can suyu olacak, özellikle maç günlerinde sıkışan trafiğe nefes aldıracak proje; CHP'li İBB yönetimi tarafından durduruldu."

İstanbullulara bir eziyet daha! İmamoğlu: Günde 40-50 bin araç geçecek diye ben niye para harcayayım - Resim : 2

İstanbullulara bir eziyet daha! İmamoğlu: Günde 40-50 bin araç geçecek diye ben niye para harcayayım - Resim : 3

İstanbullulara bir eziyet daha! İmamoğlu: Günde 40-50 bin araç geçecek diye ben niye para harcayayım ile ilgili etiketler İBB İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu Dolmabahçe-Levazım Tüneli AK Parti İstanbul

Sitene Ekle

GÜNÜN VİDEOSU

Şampiyon Galatasaray, Florya'da taraftarıyla buluştu! Muhteşem kutlama

Süper Lig'de bitime 2 hafta kala şampiyonluğunu ilan Galatasaray, Ankara deplasmanından evi Florya'ya döndü. Galatasaray’da futbolcular, teknik ekip ve yönetim kurulu üyeleri, şampiyonluğu Florya Metin Oktay Tesisleri’nde sarı-kırmızılı taraftarlarla kutladı.