İstanbullular dikkat! Yarın sabahtan itibaren çok kuvvetli yağış bekleniyor

İstanbul için kuvvetli yağış uyarısı geldi. İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, yarın sabah saatlerinden itibaren kentin genelinde etkili olması beklenen kuvvetli yağış nedeniyle sel uyarısı yaptı.

Meteoroloji ve AKOM'un uyarıları sonrası İstanbul'da sağanak yağış etkili oldu. Kentin bazı ilçelerinde su baskınları yaşandı.

VALİ YERLİKAYA'DAN UYARI GELDİ

İstanbul Valisi Ali Yerlikaya yarın için kuvvetli yağış uyarısı yaptı. Yerlikaya yaptığı açıklamada yarın sabah saatlerinden itibaren kentin geneline çok kuvvetli yağış uyarısı yaptı. Vali Yerlikaya, yaşanabilecek sel ve su baskınlarına karışı vatandaşları uyardı.

Vali Yerlikaya Twitter hesabından yaptığı açıklamada şunları söyledi:

"Sevgili İstanbullular, Perşembe(yarın) sabah saatlerinden itibaren İstanbul’da gök gürültülü sağanak yağışların kuvvetli, Anadolu Yakasın’da çok kuvvetli ve yer yer şiddetli olması bekleniyor

Ani sel ve su baskınına karşı dikkatli ve tedbirli olalım."

 

METEOROLOJİ TURUNCU KODLU UYARI YAPTI

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, yarın sabah ilk saatlerden itibaren Marmara’nın doğusu ile Batı Karadeniz’in batısında gök gürültülü sağanak görüleceğini açıkladı.

Yağışların; İstanbul, Yalova ve Bartın çevrelerinde kuvvetli, İstanbul'un Anadolu Yakası, Kocaeli, Sakarya, Düzce ve Zonguldak çevrelerinde çok kuvvetli ve yer yer şiddetli olması bekleniyor.

Vatandaşların ani sel, su baskını, yıldırım, yerel dolu yağışı, kıyılarda hortum oluşma riski ve yağış anında kuvvetli rüzgar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olması gerekiyor.

İstanbullular dikkat! Yarın sabahtan itibaren çok kuvvetli yağış bekleniyor ile ilgili etiketler İstanbul Sağanak Yağış Ali Yerlikaya Sel (Doğa olayı) Uyarı
GÜNÜN VİDEOSU

Kahramanmaraş'ta ağır hasar raporu verilen binalar patlayıcı ile yıkıldı

Kahramanmaraş'ta 6 Şubat depremleri sonrası ağır hasar raporu verilen binalar patlayıcı ile yıkıldı.