İstanbul'daki dernekte çocuklara işkence ve istismar!

Liselerde konferanslar veren ve gönüllü üyeler toplayan Genç Denizciler Dayanışma Derneği’nin eğitim adı altında düzenlediği kamplarda şiddet ve cinsel saldırı iddiaları ortaya çıktı. Öğrencilerin anlattığı dehşete düşüren durumlar sonrasında soruşturma başlatıldı.

İstanbul Fatih Ahırkapı sahilinde hizmet veren gönüllü sivil toplum kuruluşu Genç Denizciler Dayanışma Derneği (GEDDAD) kaptanları ve çalışanlarının, yaşları 15 ila 17 arasında değişen kız öğrencilere cinsel istismar, fiziki ve psikolojik şiddette bulunduğu iddia edildi. Derneğin kamp için Şile'ye götürdüğü öğrencilere, küfürler edip fiziki şiddette bulundukları, çocukların ellerine el bombası ve silah verip tatbikat yaptırdığı, sigara izmariti, yosun ve kumu karıştırıp ekmek arasına koyarak öğrencilere zorla yedirdikleri ileri sürüldü.

Sabah gazetesinden Dilek Yaman Demir'in haberine göre, bütün gün aç ve susuz bırakıldıktan sonra soğuk suyun içine atılan öğrencilerden biri, bilincini kaybedip fenalaşırken, kumlara gömdükleri küçük çocukların üstüne çıkıp tekmeledikleri öne sürüldü. Geceleri ise kız öğrencilerin çadırlarına giden bir kaptanın cinsel saldırıda bulunduğu iddiası ardından olayla ilgili soruşturma başlatıldı. GEDDAD 2015'ten bu yana İstanbul'daki liselerde konferanslar vererek, denizcilik sertifikası vermek üzere yaptıkları kampanyayla kendilerini tanıttı. Yüzlerce öğrenci bu konferanslarla derneğe kayıt oldu. Öğrenciler okul çıkışı dernekte eğitim almaya başladı. Kaptan Umur Z.'nin kızlara uyguladığı taciz, fiziki ve psikolojik mobbing öğrencilerin ailelerine, okudukları okullara veya rehberlik servisine şikayetiyle ortaya çıktı.

İDDİALAR ŞOKE ETTİ

İddialara göre dernekteki kaptanlar denizci kıyafeti giyerek iç çamaşırlarıyla geziyor, ikinci kaptan Enes Y. de tacizlere göz yumuyordu. İddiaya göre Umur Z.'nin kız arkadaşı Melda G., dernekte küçük bir kızla sevgilisini yakaladı. Umur Z.'nin kendisini zorla öptüğünü Melda'ya anlatmaya çalışan küçük kıza hem fiziksel şiddette bulunuldu hem de dava açmaması için kağıt imzalatıldı.

İstanbul'daki dernekte çocuklara işkence ve istismar! ile ilgili etiketler İstanbul cinsel saldırı Şiddet soruşturma dernek
GÜNÜN VİDEOSU

Sidney'de ayin sırasında kan donduran olay! Gazze ile ilgili vaaz veren piskopos bıçaklandı...

Avusturalya’nın Sidney kenti yakınlarında vaaz veren piskopos, Gazze’deki deneyimlerini anlatıp, Gazze’de küçük çocukların öldürülmemesi gerektiğini belirtirken bıçaklı saldırıya uğradı. O anlar saniye saniye YouTube'da canlı yayınlandı.