İstanbul'da FETÖ operasyonu! Bu konuşmayı ayakta alkışlayanlar listede iddiası...

FETÖ'nün ekonomik yapılanmasına ilişkin soruşturma kapsamında bugün çok sayıda adrese operasyon düzenlendi.İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'nın yürüttüğü soruşturmada 187 şüpheli hakkında gözaltı kararı çıkarıldı. Gözaltı listesinde TUSKON Başkanı Rızanur Meral ile çok sayıda ünlü işadamının olduğu iddia ediliyor. Rızanur Meral, 2014 yılında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a yönelik "Yakında kimlerin inlerde yaşadığını herkes görecek" sözleriyle gündeme gelmişti.

Fetullah Gülen'e yakınlığıyla bilinen TUSKON'un 2014 yılındaki 5'inci Olağan Seçimli Genel Kurulu'nda TUSKON Başkanı Rızanur Meral'in konuşması gündeme oturmuştu.

Rızanur Meral, o konuşmasında Cumhurbaşkanı Erdoğan ve hükümete gönderme yaparak "Yakında kimin inlerine girilecek göreceğiz" diye konuşmuştu. Çok sayıda işadamının da tehdit konuşmasını dakikalarca ayakta alkışladığı görülmüştü.

DOSYAYA GİRDİ İDDİASI

Gözaltı listesinde bu konuşmayı ayakta alkışlarken görülen ve FETÖ'ye destekle suçlanan çok sayıda işadamının olduğu iddia ediliyor.

"KİMLERİN İN ARAYACAĞINI GÖRECEĞİZ" DEMİŞTİ

Meral, o konuşmasında "Oylarınızla yönetime gelenlerin sizleri haşhaşilikle, ur, virüs, kandan beslenen vampirler olmakla suçlamaları çok ağırınıza gidiyor biliyorum. Ama sokakta, otobüste, kahvede, medyada duyup gördüklerimize göre şuna da inanıyorum ki yakın gelecekte kimlerin inlerde yaşadığını, kimlerin saklanacak in arayacağını, kimlerin müsvedde kimlerin asıl olduğunu herkes görecek" demişti.

Rızanur Meral'in daha önce yurtdışına kaçtığı ortaya çıkmıştı.

BU SABAH BÜYÜK OPERASYON DÜZENLENDİ

15 Temmuz Darbe girişiminin ardından başlatılan FETÖ/ PDY soruşturması bu sabah iş dünyasına da sıçradı. İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı 187 şüpheli hakkında gözaltı kararı çıkardı. İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Terör ve Örgütlü Suçlar Bürosu Başsavcı Vekili İsmail Uçar’ın koordinesinde yürütülen soruşturma kapsamında, 187 şüpheli hakkında gözaltı kararı verildi. İstanbul Mali Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, sabahın erken saatlerinden itibaren harekete geçti. 18 ilde 204 adrese operasyon düzenlendi ve buralarda aramalar başlatıldı. Şüphelilerin işlediği iddia edilen suçlar ise şunlar: "Terör örgütüne üye olmak" ve "Terör örgütünün finansmanı olmak".

İstanbul'da FETÖ operasyonu! Bu konuşmayı ayakta alkışlayanlar listede iddiası... ile ilgili etiketler Haber