İstanbul için AKOM'dan bir uyarı daha geldi: Bu seferki daha kuvvetli olacak!

İstanbul'da devam eden kar yağışının kaç gün süreceği merak konusu iken AKOM tarih verdi. Yeni açıklama yapan AKOM, sabah saatlerinde etkisini artıran kar yağışının cuma gününden sonra kendisini iyiden iyiye hissedeceğini belirtti. AKOM Müdürü Tütüncü, "Bu seferki biraz daha kuvvetli, yaklaşık 4-5 gün etkili olacağı söyleniyor" dedi.

İstanbul'da son dakika hava durumu uyarısına göre kar yağışının cuma gününden sonra il genelinde etkisini artırması bekleniyor.

AKOM verilerine göre, cuma günü öğle saatlerinden itibaren sıcaklıkların düşmesi ve akşam saatlerinden itibaren İstanbul’da etkili bir kar yağışı olacağı tahmin ediliyor.

"BU SEFERKİ BİRAZ DAHA KUVVETLİ OLACAK"

Konuyla ilgili açıklama yapan AKOM Müdürü Selçuk Tütüncü “Esas kuvvetli bir sistemin cuma akşamından itibaren geleceği tahmin ediliyor. Bu seferki biraz daha kuvvetli, yaklaşık 4-5 gün etkili olacağı söyleniyor. hafta sonundan itibaren çocuklar biraz daha sevinecek gözüküyor" diye konuştu.

 İstanbul için AKOM'dan bir uyarı daha geldi: Bu seferki daha kuvvetli olacak!


"4-5 GÜN ETKİLİ OLACAK"

Cuma günü başlayacak olan kar yağışının etkili olacağını söyleyen AKOM Müdürü Selçuk Tütüncü yaptığı açıklamada “Bu seferki gelen sistem, meteorolojik parametreler doğrultusunda biraz daha kuvvetli bir sistem ve yaklaşık 4-5 gün etkili olacağı söyleniyor. Büyük ihtimal yarın gerekli açıklamalar yapılmış olur. Biz de Meteoroloji Genel Müdürü'müzle bu konuda sürekli istişare halindeyiz. Ona göre hem vatandaşların uyarılması hem buna göre aksiyon planlarımızı tekrar gözden geçireceğiz” diye konuştu.

 İstanbul için AKOM'dan bir uyarı daha geldi: Bu seferki daha kuvvetli olacak! - Resim : 2

İSTANBUL'DA KAR YAĞIŞI KAÇ GÜN SÜRECEK?

Kar yağışının yaklaşık 5 gün süreceğinin öngörüldüğünü belirten Selçuk Tütüncü:

“Şu ana kadar gördüğümüz kar yağışları lokal ve genelde yüksek kesimlerde oldu. Çocuklar maalesef doya doya kar topu oynayamadılar ama şu anki beklenti, hafta sonundan itibaren çocuklar biraz daha sevinecek gözüküyor. Cuma günü öğlen saatlerinden itibaren havanın soğuyacağı tahmin ediliyor.

"CUMARTESİ PAZAR'A KADAR DEVAM EDECEK"

Cuma günü öğlen saatlerinden sonra belki karla karışık yağmur başlayabilir. Sistemin daha sonra etkisini arttırarak cumartesi, pazar olmak üzere yine 4-5 gün süreyle sürdüreceği tahmin ediliyor. Meteorolojik parametreler son güne kadar değişebiliyor. Biz de sürekli gözlem halindeyiz” dedi.

İstanbul için AKOM'dan bir uyarı daha geldi: Bu seferki daha kuvvetli olacak! ile ilgili etiketler İstanbul kar Yağış AKOM Meteoroloji