İstanbul metrosunda Kovid-19 tehlikesi! Klimalar virüsü yayıyor...

Metro İstanbul'da birçok makinistte Kovid-19 tespit edildiği ileri sürüldü. Bulaşma nedeni olarak da tüm vagonlarda ve makinist bölümünde açık olan klimalar olduğu iddia edildi. Klimaların yolcu konforu için sürekli açık olması nedeniyle metro vagonlarında sosyal mesafe kuralının da bir işe yaramadığı belirtildi...

İstanbul Büyükşehir Belediyesi'ne bağlı Metro İstanbul şirketi bünyesinde görev yapan çok sayıda makinistte yeni tip koronavirüs Kovid-19 tespit edildiği iddia edildi. 

Makinistlere virüsün bulaşma nedeni olarak tüm yolculuk boyunca ve yaz kış içerideki ısıyı 24-26 derecede tutulmasını sağlayacak şekilde ayarlı olan klimalar gösterildi.

Tüm yolculuğun açık klilamalar altında gerçekleşmesi nedeniyle vagonların tamamında hava sirkülasyonu olduğu, bunun da sosyal mesafe kuralını anlamsız kıldığı ileri sürüldü. 

Bu tehlikenin sadece metrolarla sınırlı olmadığı, hava sirkülasyonunun olduğu ve klimaların çalıştığı tüm araçlarda benzer tehlikenin bulunduğu ifade edildi.

Yolculuklar sırasında virüs yayılımını engellemek için klimaların kapalı tutulması gerektiği savunuldu. 

İstanbul metrosunda Kovid-19 tehlikesi! Klimalar virüsü yayıyor... ile ilgili etiketler İBB Koronavirüs metro istanbul bulaşma klima sirkülasyon
GÜNÜN VİDEOSU

Kahramanmaraş'ta ağır hasar raporu verilen binalar patlayıcı ile yıkıldı

Kahramanmaraş'ta 6 Şubat depremleri sonrası ağır hasar raporu verilen binalar patlayıcı ile yıkıldı.