İstanbul Bilişim konkordato ilan etti!

Son dönemlerde müşteri şikayetleri ile gündeme gelen teknoloji perakende şirketi İstanbul Bilişim konkordato ilan ettiğini duyurdu. İstanbul Bilişim'den yapılan açıklamada Kovid-19 salgını nedeniyle dünya genelinde yaşanan üretim, tedarik ve lojistik sıkıntısından etkilendikleri ifade edildi ve "aksaklıkları fırsat bilen bazı kötü niyetli kişiler ve çıkar amaçlı gruplar yüzünden sosyal medya da çıkan şirketimiz aleyhine propagandalar yüzünden şirketimiz çok zorlu bir sürece gelmiştir" denildi.

Türkiye'de yaklaşık 20 yıldır teknoloji perakendecisi olarak hizmet veren İstanbul Bilişim, yazılı bir açıklama ile konkordato ilan ettiğini duyurdu. Firma son dönemlerde satın alınan ürünleri göndermediği gerekçesi ile sık sık şikayetlere muhatap oluyordu.

İstanbul Bilişim’den teknoloji ürünü satın alan yüzlerce kullanıcı ürünlerinin kendilerine gönderilmediği ve para iadesi de alamadıkları gerekçeleriyle sosyal medya üzerinden şikayetlerini dile getiriyordu.

Mağdur edildiğini ileri süren çok sayıda tüketici bu şikayetleri savcılığa da taşımış ve firma hakkında işlem yapılmasını istemişti. 

Uzun süredir stok sıkıntısı yaşadığı bilinen firma yazılı bir açıklama ile konkordato ilan ettiğini duyurdu. Koronavirüs nedeniyle tedarik sıkıntısı yaşandığını vurgulayan firma bazı kötü niyetli kişilerin sosyal medyada şirketin adına kötü propaganda yaptıklarına işaret etti.

İstanbul Bilişim'den yapılan açıklama şöyle:

"İstanbul Bilişim, 2002 senesinden bugüne, e-ticaret sektöründe ve 160 çalışanı ile tüm Türkiye'yi kapsayan hizmet anlayışıyla çalışmaktadır. Son dönemde ülkemizde yaşanan kur dalgalanmaları ve ardından tüm dünyayı saran Kovid-19 salgını ile dünya genelinde üretim, tedarik ve lojistik sıkıntısı yaşanmıştır. Bunun akabinde oluşan aksaklıkları fırsat bilen bazı kötü niyetli kişiler ve çıkar amaçlı gruplar yüzünden sosyal medya da çıkan şirketimiz aleyhine propagandalar yüzünden şirketimiz çok zorlu bir sürece gelmiştir. Konuya vakıf olmayan, tek amacı firmadan değişik yollarla kazanç sağlamak veya karalama olan kişiler yüzünden müşterilerimiz gereksiz bir paniğe sevk edilmiştir. İcra gibi süreçler kanuni zamanından önce uygulayarak bankalar nezdinde hareket kabiliyetimizi yitirmemize neden olunmuştur. Şirketimiz bu sebeplerden dolayı gereken likiditeyi sağlamak konusunda zorlanmaya başlamıştır. Bu süreç ticari faaliyetlerimizi etkiler hale gelmiştir.
Piyasa koşullarına göre faaliyetimize devam etmek, ödeme yapımızda sürdürülebilir değişiklikler yapmak, yasal süreçleri düzenlemek adına yönetim kurulu kararı ile yeniden yapılandırma süreci başlatılmıştır. Bu kapsamda, yetkili Asliye Ticaret Mahkemesine konkordato talepli başvuru yapılmış, başvuru talebimiz mahkemece uygun bulunarak gerekli tedbir kararı verilmiştir."

İstanbul Bilişim konkordato ilan etti! ile ilgili etiketler konkordato İstanbul bilişim tedarik
GÜNÜN VİDEOSU

Hindistan'da korkunç kaza! 3 tren birbirine girdi: 288 ölü, 900'den fazla yaralı

Hindistan'da iki yolcu ve bir yük treninin çarpışması sonucu meydana gelen katliam gibi kazada son belirlemelere göre 288 kişi öldü 900'den fazla kişi de yaralandı.