İstanbul Başsavcılığı, sosyal medyada seçimle ilgili provokatif içeriklere soruşturma başlattı

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı, 31 Mart Mahalli İdareler Genel Seçimleri'yle ilgili sosyal medyada provokatif ve manipülasyon içeren paylaşımlar yapan hesaplara resen soruşturma başlatıldığını bildirdi.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından, 31 Mart 2024 tarihinde gerçekleştirilen Mahalli İdareler Seçimine ilişkin yeni bir soruşturma başlatıldı.

 SEÇİM PROVOKATÖRLERİNE SORUŞTURMA

Yapılan açıklamada şu ifadeler yer aldı:

"Sosyal medya hesapları yolu ile, kamuoyunda yanıltıcı, gerçek dışı ve yanlış algı oluşturacak şekilde kamu düzenini ve kamu barışını bozmaya yönelik gerçeğe aykırı bilgileri paylaşmak suretiyle alenen yayan, provokatif ve manipülasyon içeren, halkın bir kesimini diğer kesimi aleyhine kin ve düşmanlığa alenen tahrik eden, suç unsuru taşıyan paylaşımlar yapan sosyal medya hesapları ile ilgili olarak resen soruşturma başlatıldı."

İstanbul Başsavcılığı, sosyal medyada seçimle ilgili provokatif içeriklere soruşturma başlattı ile ilgili etiketler Yerel seçim
GÜNÜN VİDEOSU

30 bina ve 114 kişi tahliye edildi... Gaziosmanpaşa’da yaşanan toprak kayması kamerada!

Gaziosmanpaşa'da akşam saatlerinde meydana gelen toprak kayması nedeniyle bölgedeki 30 bina ve 114 kişi tahliye edildi. Toprak kaymasının yaşandığı anlar saniye saniye kameralara yansıdı.