İsrailli Hahamdan kan donduran cümleler! Saldırılar bu yüzden caniymiş!

İsrailli Haham Eliyahu Kin'in sözleri İsrail'in günlerdir düzenlediği saldırıların temelini anlatıyor. Kan donduran cümleleriyle Haham "Bir ulusu yok etmenin yollarından biri ekonomisini yok etmek bir diğeri ise onu savaşa sürüklemek" ifadelerini kullandığı video sosyal medyada yayıldı.

Gazze 26 gündür İsrail'in yoğun saldırılarıyla ablukada. Çocukların hayatını kaybettiği bu saldırılar dünyayı etkiledi. 


Eliyahu Kin isimli Haham'ın sözleri İsrail'in şu an Gazze'ye düzenlediği saldırının temelini anlatır nitelikte. İsrailli Haham Eliyahu Kin'in sözleri, İsrail'in zihniyetini bir kez daha gözler önüne serdi. Haham, "Bir ulusu yok etmenin yollarından biri ekonomisini yok etmek bir diğeri ise onu savaşa sürüklemek.Bu savaşların sebebi, Tanrı'nın Yahudi olmayan herkesle bitmemiş bir hesabının olması" ifadelerini kullandığı video sosyal medyada yayıldı.

TEVRAT'TA GEÇEN AYETLER ÇOK KONUŞULDU

İsrail ordusu ve yöneticileri düzenledikleri korkunç saldırıları "Muharref Tevrat" ayetlerine dayandırıyor. Kan donduran zihniyetle düzenlenen bu savaşın dayandırıldığı Muharref Tevrat ayetleri şöyle:

-O zaman Rab Yehova bütün bu milletleri önünüzden kovacak ve sizden büyük bir kuvvetli milletlerin mülkünü alacaksınız. Ayak tabanınızın bastığı her yer sizin olacak ( Tesniye bab11 ayet 23/4 sayfa 139 )


-Eğer kendi yüreğinde bu milletler benden çokturlar nasıl onların mülkünü alabilirim dersen, onlardan korkmayacaksın. ( Tesniye Bab 7 Ayet 17/18 sayfa 185 )


-Bütün göklerin altında olan kavimler üzerine, bugün senin dehşetini ve korkunu koymaya başlayacağım, onlar senin haberini işitecekler ve senin yüzünden titreyip kıvranacaklar ( Tesniye Bab 7 Ayet 15/16 sayfa 178 )


-Milletler arasında hüküm verecek, yer leşler ile dolacak. Çok memleketlerde baş olanı ezecektir ( Mezmurlar Bab 110 Ayet 5/6 sayfa 608)

-Para işlerinde “ yalan yere yemin “ etmeye müsade edilmiştir. ( Yareh Deah 232 14 Hagag )


-Ayağınız bastığı her yer sizin olacaktır. Fırat ırmağından garp denizine kadar. Önünüzde kimse duramayacak Allahınız Rab size söylediği gibi dehşetiniz ve korkunuzu ayak basacağınız bütün diyar üzerine koyacaktır ( Tesniye Bab 11 Ayet 24/25 sayfa 189 )


-Deniz kıyısında oturanların Keretiler milletinin vay haline ey kenan Filistin diyarı Rabbin sözü size karşıdır seni yok edeceğim artık sen de oturan kimse olmayacaksın ( Tsefenya Bab 2 Ayet 5 sayfa 887 )

-Bak bugün milletler üzerine ve ülkeler üzerine kökünden sökmek yıkmak için helak etmek ve yok etmek için seni koydum ( Yarenya Bab 10 Ayet 10 sayfa 724

-Rabbim işini gevşekliği yapan lanetli olsun ve kılıcını kandan alıkoyan lanetli olsun ( Yeremya Ayet 10 Bab 48 sayfa 772 )

İsrail camileri yıkma nedeni ise şu ayetlere dayandırılıyor:

Atalarının Allah’ı Rab mülk edinmek için sana verdiği memlekette yer üzerinde yaşayacağınız bütün günler yapmak üzere Tutacağınız kanunlar ve hükümler bunlardır. mülklerini alacağınız milletlerin yüksek dağlar üzerinde bir tepede üzerinde ve her yeşil ağaç altında ilahlarına İBADET ETTİKLERİ bütün yerleri mutlaka harap edeceksiniz ( Tesniye Bab 11 Ayet 23/25 sayfa 189 )

3 BİN 648 ÇOCUK KATLEDİLDİ

Filistin Sağlık Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada, katil İsrail'in saldırıları sonucu son 24 saatte 271 kişinin hayatını kaybettiği, toplam can kaybının 3 bin 648'i çocuk olmak üzere 8 bin 796'ya yükseldiği bildirildi. Yaralananların sayısının ise 22 bin 219'a çıktığı aktarıldı. 2 bin 30 kişinin ise enkaz altında olduğu vurgulandı.

İsrailli Hahamdan kan donduran cümleler! Saldırılar bu yüzden caniymiş! ile ilgili etiketler İsrail Filistin Gazze

Sitene Ekle

GÜNÜN VİDEOSU

Starbucks protestocusu önce kahve içenlere küfür etti sonra polise tokat attı

Niğde’de İsrail'i protesto amacıyla Starbucks'ta oturanları protesto etmek isteyen bir şahıs, müşterilere küfür ve hakaret edince tartışma çıktı. Olay yerine gelen polise de saldıran şahıs gözaltına alındı.