İsrailli esirden Netanyahu'ya 'İşleri berbat ettin' tepkisi! Netanyahu'nun cevabı bakın ne oldu...

Hamas, esir tuttukları 3 kadın rehineyi paylaştı. Görüntüdeki esir kadınlar, "Senin politik, askeri ve güvenlik alanındaki rezaletini taşıyoruz. Çünkü sen 7 Ekim’de işleri berbat ettin. " diyerek Netanyahu'dan esir takası yapmasını istedi. Yayınlanan video sonrası İsrail Başbakanı Netanyahu, tepki toplayan bir cevap verdi.

Kassam Tugayları, esir tuttuğu İsraillilerin Netanyahu'ya hitaben çektiği görüntüyü Telegram hesabında yayımladı.

Görüntüdeki 3 esir kadından biri, dün esirlerin aileleri için düzenlenen basın toplantısına dikkati çekerek, "Ateşkes olması gerektiğini ve bizi serbest bırakmanız gerektiğini biliyoruz. Serbest kalmamız için söz verdiniz." dedi.

"İŞLERİ BERBAT ETTİN"

İsrailli kadın, Netanyahu'ya hitaben, şunları şöyledi:

"Senin politik, askeri ve güvenlik alanındaki rezaletini taşıyoruz. Çünkü sen 7 Ekim’de işleri berbat ettin. Çünkü orada ordu yoktu, kimse gelmedi, bizi kimse korumadı. Hiçbir 'şartın' bulunmadığı şartlar altında tutsağız. (Netanyahu) Bizi öldürüyorsun, hepimizi öldürmek mi istiyorsun, hepimizi İsrail ordusuyla öldürmek mi istiyorsun, herkesi katlettiğin yetmedi mi, İsrail vatandaşlarının öldürülmesi senin için yeterli değil mi?"

"HERKESİ SERBEST BIRAK AİLELERİMİZİN YANINA DÖNELİM"

Netanyahu'dan esir takası yapmasını isteyen İsrailli kadın, "Bizi şimdi serbest bırak. (Filistinlileri kastederek) onların vatandaşlarını ve tutsaklarını hemen bırak. Herkesi serbest bırak, ailelerimizin yanına dönelim. Şimdi!" diye konuştu.

NETANYAHU'DAN TEPKİ TOPLAYAN CEVAP

Yayınlanan video sonrası İsrail Başbakanı Netnayahu, bir paylaşımda bulundu.

Netanyahu paylaşımında  "Savaş suçu işleyen Hamas'ın kaçırdığı Elena Trupanov, Daniel Aloni ve Ramon Kirsht'a sesleniyorum. Kalbimiz seninle ve diğer kaçırılanlarla birlikte. Kaçırılan ve kaybolan tüm insanların evlerine dönmesi için her şeyi yapıyoruz." dedi.

Netanyahu'nun cevabına çoğunluğu İsrailli olmak üzere çok sayıda tepki geldi.

İsrailli esirden Netanyahu'ya 'İşleri berbat ettin' tepkisi! Netanyahu'nun cevabı bakın ne oldu... ile ilgili etiketler İsrail Hamas Filistin

Sitene Ekle

GÜNÜN VİDEOSU

Tefeciler Seçil Erzan'ı boş araziye götürüp tehdit etti! Yüzü gözü şiş halde ne derlerse tekrarladı

"Fatih Terim Fonu" ile milyonlarca dolarlık vurgun yapan bankacı Seçil Erzan'ın tefeciler tarafından tehdit edildiği görüntüler ortaya çıktı. Erzan'ın, evinden alınıp boş araziye götürüldüğü videoda yüzü gözü şiş halde tefeciler ne söylerse tekrar ettiği görüldü.